Začal sa súd v kauze vraždy mafiána Niguta, obžalovanej dvojici hrozia výnimočne vysoké tresty

8. decembra 2022

8.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici sa vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie s Radovanom V. obžalovaným z objednávky dvoch úkladných vrážd a Ladislavom A. obžalovaným za zločin úkladnej vraždy.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry jednu objednávku vraždy príslušník východoslovenského podsvetia Róbert Nigut nedokonal, keď neúspešne strieľal neďaleko Košíc na podnikateľa Mariána K. Druhá objednávka bola dokonaná zastrelením práve Niguta obžalovaným Ladislavom A. Obidvaja obžalovaní Radovan V. a Ladislav A. pred súdom vinu popreli.

Obžalovaným hrozí až doživotie

Skutky sa podľa obžaloby stali v roku 2013 a vzájomne súvisia.

„V prípade uznania viny obžalovaným hrozia výnimočné tresty 25 rokov až doživotie,“ dodal prokurátor s tým, že Ladislav A. je už vo výkone trestu odňatia slobody za iné vraždy, kde bol právoplatne odsúdený na 25 rokov, a Radovan V. je vo väzbe.

Našli sa pozostatky

Pozostatky príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila následne analýza DNA.

Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B. Tí podľa medializovaných informácii spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Viac k témam: Súdy, Vražda, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Začal sa súd v kauze vraždy mafiána Niguta, obžalovanej dvojici hrozia výnimočne vysoké tresty © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*