Žlté vesty si pripomínajú svoje prvé výročie, polícia proti nim použila slzotvorný plyn

16. novembra 2019

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Parížska polícia v sobotu použila slzotvorný plyn a vodné delo proti protestujúcim z hnutia žltých viest, ktoré si tento víkend pripomína prvé výročie. Do skorého popoludnia zadržali 46 ľudí. Demonštranti sa pokúšali násilím dostať do nákupného centra, hádzali kamene, podpaľovali odpadkové koše, rozbili okná na banke a poškodili aj niekoľko autobusových zastávok.

Niektorí účastníci protestov mali na sebe reflexné vesty, iní boli celí v čiernom a tváre si chránili plynovými maskami.

Protestné hnutie žltých viest vzniklo vlani na jeseň a dožadovalo sa úľav od vysokých daní a zvýšenia miezd pre francúzskych robotníkov. Meno dostalo podľa žltých reflexných viest, ktoré nosili mnohí protestujúci.

Viac k témam: hnutie žltých viest, protest „Žltých viest“
Zdroj: Webnoviny.sk – Žlté vesty si pripomínajú svoje prvé výročie, polícia proti nim použila slzotvorný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.

Témou predčasných volieb vo Veľkej Británii sa stal chorý chlapček v premiérovom vrecku

10.12.2019 (Webnoviny.sk) - Hoci predčasné parlamentné voľby vo Veľkej Británii, ktoré sa uskutočnia už tento štvrtok, boli vyvolané brexitom, a vzťah jednotlivých strán ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*