Aktivisti v Bruseli žiadajú odmietnutie návrhov premiéra Johnsona a nové referendum o brexite

9. októbra 2019

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Skupina aktivistov proti brexitu zorganizovala v stredu protest pred sídlom Európskej komisie v Bruseli, počas ktorého vyzvali Európsku úniu (EÚ), aby odmietla návrhy premiéra Borisa Johnsona pre plánovaný odchod Británie z európskeho bloku.

Johnsonove návrhy nedávajú zmysel

Niekoľko desiatok demonštrantov z Británie a Talianska nieslo transparenty a skandovalo „Zastavte brexit!„. Stalo sa tak v čase pokračujúcich rokovaní medzi európskymi a britskými predstaviteľmi s cieľom vyhnúť sa brexitu bez dohody.

Očakávame od Európskej únie, že povie, že Johnsonove návrhy nedávajú nijaký zmysel a nemali by sa prijať. Celá vec je nezmysel,“ povedal 45-ročný Brit Emmanuel Hemmings pre agentúru The Associated Press.

Vyzvali na druhé referendum

Aktivisti vyzvali počas protestu na druhé referendum o brexite. „Reprezentujeme viac ľudí, ako pôvodné referendum, teraz chceme referendum, ktoré odráža aktuálnu realitu,“ zdôraznil Hemmings.

Čižnár: Postup dozorujúceho prokurátora v prípade Trnku bol zákonný a správny

22.1.2020 (Webnoviny.sk) - Postup dozorujúceho prokurátora v prípade Dobroslava Trnku bol zákonný a správny. Po analýze spisovéh...

Obe strany momentálne tvrdia, že šance na dosiahnutie dohody sú mimoriadne nízke. Vo štvrtok sa uskutoční nové rokovanie vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera s britským ministrom pre brexit Stephenom Barclayom.

Viac k témam: aktivisti, Brexit, Británia, referendum
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivisti v Bruseli žiadajú odmietnutie návrhov premiéra Johnsona a nové referendum o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*