Aktualizované: Po páde z okna zomreli štyria členovia jednej rodiny, medzi obeťami je aj len 8-ročné dievčatko, polícia zistila príčinu

23. marca 2023

Podľa polície mali byť dospelé ženy mimoriadne podozrievavé voči vláde a úradom. Deti presviedčali o tom, že svet je nepriateľské miesto. Toto presvedčenie ukotvila aj pandémia ochorenia COVID-19 a invázia Ruska na Ukrajinu.

24. marca 2022 došlo vo švajčiarskom meste Montreux k tragickému úmrtiu štyroch členov rodiny po tom, ako vypadli z okna na siedmom poschodí bytovky. Vyšetrovanie prípadu, ktorý otriasol Švajčiarskom, sa podľa polície blíži ku koncu.

Ako informuje spravodajský portál BBC, polícia vylúčila cudzie zavinenie v prípade úmrtí 8-ročného dievčatka, jeho matky, otca a matkinej sestry. Okrem nich z okna vypadol aj 15-ročný syn manželov, ktorý bol po páde dlhší čas v kóme, z ktorej sa už prebral. Na predmetný incident si však vôbec nepamätá.

Kolektívnu samovraždu si vopred nacvičili

Dospelí, ktorí sa prisťahovali do Švajčiarska z Francúzska dva roky pred tragédiou, podľa polície nevykazovali žiadne známky úvah o samovražde. Dôkazy z miesta činu pritom nenaznačujú, že by pred udalosťou došlo k zápasu alebo požitiu omamných látok zo strany ktoréhokoľvek zo zúčastnených.

„Švajčiarske úrady po roku vyšetrovania dospeli k záveru, že matka a jej sestra boli hlboko presvedčené o pravdivosti survivalistických a konšpiračných teórií,“ píše BBC.

Polícia po úmrtiach prehľadala byt päťčlennej rodiny, v ktorom našla zásoby jedla, liekov a hygienických potrieb, pričom všetky boli starostlivo usporiadané a uskladnené. Rodina vychádzala z bytu len zriedka, deti vzdelávali rodičia.

„Podľa vyšetrovateľov boli dve ženy mimoriadne podozrievavé voči vláde a miestnym úradom a svoje deti presviedčali o tom, že svet je nepriateľské miesto,“ pokračuje BBC, podľa ktorého toto presvedčenie v matke a jej sestre ukotvila aj pandémia ochorenia COVID-19 a invázia Ruska na Ukrajinu.

Polícia preverila aj obsah nájdených elektronických zariadení, pričom odhalila, že rodina vopred starostlivo naplánovala spoločnú samovraždu a jej členovia si ju predtým dokonca nacvičili.

Krátko pred tragédiou ich navštívila polícia

Dospelí podľa všetkého čakali na vhodný čas na uskutočnenie hrozného činu, ktorý ich mal podľa ich slov previesť na lepší svet. „Je tragické, že ich rozhodnutie pravdepodobne podporila rutinná kontrola Montreuxskej polície,“ uvádza BBC.

V deň kolektívnej samovraždy na dvere bytu zaklopali policajní príslušníci, ktorí chceli upozorniť otca, že je povinný sa dostaviť v miestnej škole, kde mal prediskutovať učebné osnovy potrebné pri vzdelávaní syna z domu. Polícia pristúpila k tomuto kroku po tom, ako muž ignoroval niekoľko výziev školského zariadenia adresovaných formou listu.

„Políciu nevpustili dnu a do niekoľkých minút zomreli,“ dodáva BBC. Švajčiarske orgány apelujú na akceptovanie súkromia preživšieho chlapca.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*