Aktualizované: Vláda prispeje ľuďom 400 miliónmi eur ako energetickú pomoc, koľko dostanú domácnosti a koľko dôchodcovia?

20. septembra 2022

Vláda si pripravila ako pomoc proti drahým energiám a všeobecnému zdražovaniu stovky miliónov eur. Dostanú ich dôchodcovia ale aj domácnosti.

Poslanec národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) informoval a pripravenej pomoci proti zdražovaniu energií. Domácnostiam štát pomôže sumou 250 miliónov eur, dôchodcom 150 miliónmi eur.

Na konkrétnejších pomociach sa dohodla koaličná rada aj na utorkovom zasadnutí. Konkrétni finančnú pomoc pre seniorov predstaví počas týždňa minister práce Milan Krajniak.

„Je to prvý krok v druhom balíku protiinflačnej pomoci, ktorý spoločne s ministrom práce presadzujeme v koalícii,“ skonštatoval Šeliga. Viacerí v koalícii podľa neho presadzujú, že treba pomôcť ľuďom a podnikateľskému sektoru.

Spomenul energetické šeky, nižšiu daň z pridanej hodnoty (DPH), zastropovanie cien energií a ďalšie návrhy. To všetko je dnes na stole, na tieto témy tlačíme a budeme robiť všetko pre to, aby v krátkom čase boli predstavené ďalšie riešenia,“ dodal.

Daj vedieť svojím priateľom

23 komentárov na “Aktualizované: Vláda prispeje ľuďom 400 miliónmi eur ako energetickú pomoc, koľko dostanú domácnosti a koľko dôchodcovia?

 • Jana píše:

  AJ JA ZIJEM IBA Z INVALIDNEHO DOCHODKU,KTORY CINI 275Eur,NAKLADY MAM 320Eur,Z COHO MAM ZIT?SYN MI PRISPEJE 100Eur,ABY SOM NEZDOCHLA OD HLADU,TAK AKO TO VYRIESITE?

 • Anna Mária píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  Pomoc v tomto štáte? Kde žijete ľudia!? Tu majú žaludky len zdravotníci,učitelia,štatni zamestnanci,verejná správa,vládni činitelia,…robotníci na linkách ,potravinárskej výrobe, predavačky,… tým stačí práca a minimum a dôchodcoch ani nehovorím . V rezorte p.Krajniaka skoro každa úradnička v našom okrese je invalidná a zamestnaná na plný úväzok na tie sa vzťahujú všetky dôchodky,príplatky,navyšovanie miezd,odmeny no obyčajný dôchodca dostane smeti. Nikdy nebol poriadok v tomto štate a ani nebude.
 • Laura Mirgová píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  Rada by som vedela či ta pomoc bude platiť aj pre ľudí na rodičovskom príspevku
 • Jana.... Helebrandova píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  A inval. Dochodcovia:do toho nezapadajú??? Dostávam 185 _€…. A z toho mam žiť, a platiť Energie…??? Hanba, veľká!!! A ešte k tomu len jednarazova výpomoc,,, to čo je??? Veď, všetko strašne zdražie a a hl, budú energie, to ako budeme, žiť,,, veď to je nenormálne???? Aj muž, je na čiast.inval….dochodku…No, hotová katastrofa….. Š pinavost,,, čo sa toto deje na Slovensku, najväčšieho zrna….. Zo 400€,,,maju žiť dvaja ľudia aj,,, platiť lieky a energie….. Bordel….. Jana
 • Mino píše:

  tieto jednorazové príspevky nič nepomôžu len posunu problém. vyhodené peniaze. Ľudia potrebujú pomoc každý mesiac. Tu vašu papierovu infláciu si hovorte tomu čo seno žere. výdavky na domácnosť za posledný rok stúpli aj o 80 percent. neviem na čo ste všetci vo vláde. najlepšie by bolo rozpustiť celý parlament a nastoliť úradnícku vládu. nespomínam si že by vláda za 20 rokov niečo pre ľudí alebo drobných podnikateľov spravila. možno asi len tie vlaky a obedy pre deti zadarmo. a to je ozaj malo

 • Ja píše:

  Mamičky na rodičovskej? Mame 3 deti a na nás sa zabudne? Tých 5e co pridali na pridavkoch mi ho*no pomôžu

 • ANNA píše:

  Hlavná vec ze mame vlastne elektrárne a musíme platiť tak za ňu ako keby bola z Ruska ci Ukrajini a není to hanba ze mame svoje a všetko musíme kupovať

 • Jana židekova píše:

  a čo ty ktorý nemôžu ísť do práce a žijú iba z opatrovateľské ho príspevku

 • Lenka píše:

  Zaujimalo by ma ako to bude ak žijem v prenajatom byte.Ja platím všetko majiteľovi,ale všetky energie sú vedené na jeho meno.Kto doatane šek?

 • Nikoleta píše:

  A invalidný ľudia sú kde? zas tam nespadáme?

 • Katarina píše:

  chcela by som vedieť či aj zamestnaný dostanú finančnú pomoc,lebo každý nezaraba priemernú mzdu

 • Petronela píše:

  presne aj mňa by zaujimalo čo mi tý čo žijeme v podnájme platíme prenajímateľovi a my len platíme čo s nami ako nám kto pomôže?

 • Ján Kozub píše:

  Zatiaľ som nepocítil pomoc pre pracujúcich ľudí ktorý platia vás našich zamestnancov – celú vládu

 • Andrea píše:

  A co taky invalidny dochodcovia oni nic nedostanu

 • Denisa píše:

  chcem sa spitat byva v podnajme ako to bude ket platim najom

 • Denisa píše:

  Sprosta vlada ktorla len slubuje pomoc.
  A pomoci nigde . Cele Slovensko je postavene na hlavu ked uz slubujete pomoc tak bi sa malo dodržiat a pre všetky domacnosti

 • Jann píše:

  debili sprosty,vraj už druha energeticka pomoc,a to este nebola ani prva ,skurvenci

 • Vladka píše:

  čo ľudí ktorí žijú v podnájmoch a energie platia prenajímateľovi? ten si peniaze nechá s podnájomnici sú zasa na tom istom..

 • Frantisek píše:

  kde je ta prva pomoc?aj druha bude taka ista! len slubena!hajzlove.

 • Romana píše:

  treba si o to zasa žiadat??? Alebo finančnu výpomoc automaticky dostanu všetci dochodcovia a vsetky rodiny ?? už je na čase niečo robit, vela ludi je na hranici prežívania?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*