Aktualizované: Vlhovej posledné preteky! Naša lyžiarka informovala o konci kariéry, uvidíme ju ešte na súťažných svahoch?

19. marca 2023

Petra Vlhová dnes absolvovala posledné preteky vo svojom súťažnom kalendári.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude súčasťou seriálu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní aj v sezóne 2023/2024. Potvrdila to po skončení aktuálneho ročníka, ktorý vyvrcholil v nedeľu v andorrskom stredisku Soldeu.

„Nechystám sa končiť, takže sa vidíme v budúcej sezóne,“ povedala 27-ročná Liptáčka v prenose JOJ Šport.

Najkrajšie bolo víťazstvo vo Flachau

Petra Vlhová v sezóne 2022/2023 dosiahla dve slalomové prvenstvá, prvé v januári v rakúskom Flachau a druhé v sobotu v Soldeu.

„Najkrajšie v sezóne bolo víťazstvo vo Flachau. Moje výsledky dovtedy neboli také, aké som chcela. Prišlo tam víťazstvo a bolo to emotívne. Vyhrať vo Flachau je niečo úžasné, dosiahla som ho pred skvelými slovenskými fanúšikmi,“ pokračovala úradujúca olympijská šampiónka v slalome.

So sezónou sa Vlhová rozlúčila nedeľňajším vypadnutím v 1. kole obrovského slalomu. Priznala, že ju to prebolelo veľmi rýchlo.

„Prebolelo ma to hneď po vypadnutí. Nič sa nedá robiť, taký je šport, bohužiaľ,“ komentovala a hneď doplnila: „Nerozmýšľam nad tým, že som celkovo tretia, ale nad tým, čo som mohla spraviť lepšie, aby som nevypadla.“

Záver si predstavovali inak

Uplynulú sezónu nehodnotí negatívne. Hodnotím ju dobre. Nie najlepšie, ale dobre. Boli dni, ktoré neboli úplne ideálne, alebo boli aj dni, ktoré boli super. Táto sezóna bola také hore-dole. A výborné je, že so slalomovou časťou sezóny som sa rozlúčila víťazstvom,“ hovorila pre JOJ Šport.

Asistent Vlhovej hlavného trénera Maura Piniho priznal, že záver sezóny si tím slovenskej reprezentantky predstavoval trochu inak ako vypadnutím v 1. kole obráku.

„Záver sezóny sme si predstavovali trochu inak, ale Peťa vyhrala včera slalom, čo je výborné. Peťa potvrdila, ze je slalomová špička. Tá špička je však vyrovnaná, každé preteky su veľmi tesné,“ hovoril Matej Gemza.

Prezradil tiež, že nedeľou sa pre tím Petry Vlhovej povinnosti nekončia, čaká ju totiž testovanie a voľno príde na rad pravdepodobne až v apríli.

Srdcervúca tragédia! Tragická smrť mladého hokejistu Adamka (†9)

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Aktualizované: Vlhovej posledné preteky! Naša lyžiarka informovala o konci kariéry, uvidíme ju ešte na súťažných svahoch?

  • Jarmila Burianová píše:

    Peťka,
    Tvoje umenie, vôľa a vytrvalosť Ťa zdobia. Právom buď hrdá na seba a svoj team. Siahla si pre seba, svojich najdrahších a pre Slovensko na tie najkrásnejšie méty.
    Z celého srdca Ti ďakujeme za úžasné pocity a zážitky, ktoré nám vnášaš do života! Každý správny Slovák je na Teba právom pyšný.
    Vďaka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*