Americkí „tajní“ považujú FaceApp a ďalšie aplikácie vytvorené v Rusku za bezpečnostnú hrozbu

3. decembra 2019

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) považuje aplikáciu FaceApp a ďalšie mobilné aplikácie vytvorené v Rusku za „potenciálnu kontrašpionážnu hrozbu“. Uviedli to v liste adresovanom americkému senátorovi Chuckovi Schumerovi, ktorý požiadal o preverenie spomínanej aplikácie.

Zástupcovia FBI takisto uviedli, že podniknú patričné kroky, ak nájdu dôkaz o zasahovaní zo zahraničia prostredníctvom aplikácie. Predstavitelia FaceApp na vyjadrenie FBI zatiaľ nereagovali.

Aplikácia, ktorá používateľovi ukáže, ako by vyzeral v mladšom alebo staršom veku, pochádza z dielne firmy so sídlom v Petrohrade. Spoločnosť predtým uviedla, že neuchováva fotografie používateľov.

Schumer v júli požiadal o preverenie aplikácie, ktorá podľa neho predstavuje „ohrozenie národnej bezpečnosti a súkromia miliónov amerických obyvateľov“.

Do kampane na Facebooku najviac investovali progresívci a Smer-SD, tvrdí neziskovka TIS

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najdrahšiu stranícku kampaň na Facebooku má koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu) a vládny Smer-SD. Ako uv...

Viac k témam: hrozba, mobilná aplikácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Americkí „tajní“ považujú FaceApp a ďalšie aplikácie vytvorené v Rusku za bezpečnostnú hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*