Asadov režim v Sýrii pokračuje v represiách, Európska únia predĺžila sankcie o ďalší rok

17. mája 2019

BRUSEL 17. mája (WebNoviny.sk) – Európska únia (EÚ) predĺžila o ďalší rok sankcie proti sýrskemu režimu prezidenta Baššára al-Asada. Dôvodom sú pokračujúce tvrdé zákroky proti civilistom v tejto vojnou spustošenej krajine.

Blok 28 štátov „sa rozhodol ponechať reštriktívne opatrenia proti sýrskemu režimu a jeho podporovateľom, keďže pokračujú represie proti civilnému obyvateľstvu,“ uvádza sa v piatkovom vyhlásení únie.

Znamená to, že 270 ľudí a 70 spoločností alebo organizácií bude mať až do 1. júna 2020 zákaz vstúpiť na územie EÚ a rovnako zmrazia aj ich aktíva.

EÚ tiež uvalila na Sýriu ropné embargo a zakázala obchodovanie s vybavením, ktoré by mohlo byť použité proti civilistom.

Iniciatíva Za otvorenú justíciu si pripomenula 10. výročie od vydania vyhlásenia Päť viet

18.8.2019 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva Za otvorenú justíciu (ZOJ) si pripomenula desať rokov od vydania vyhlásenia známeho ako Päť viet, zároveň sa pokúša odpovedať na otá...

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Asadov režim v Sýrii pokračuje v represiách, Európska únia predĺžila sankcie o ďalší rok © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*