Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia

28. januára 2021

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Termín asistovaného sčítavania obyvateľov sa posunie. Vyplýva to z novely zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2021, ktorú vo štvrtok 28. januára Národná rada SR (NR SR) schválila 114 hlasmi. Takzvané asistované sčítanie slúži pre tých, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sami, alebo s pomocou blízkych elektronicky sčítať.

Zmenu si podľa predloženého materiálu vyžiadala epidemická situácia na Slovensku. Vykonávanie asistovaného sčítania počas závažnej epidemickej situácie v SR by ohrozovalo verejné zdravie zraniteľných skupín, najmä seniorov, respektíve by bolo v rozpore s opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR a uzneseniami vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie a o predĺžení núdzového stavu z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie.

Sčítanie obyvateľov sa uskutoční od 15. februára do 31. marca. Obce by mali vykonať od 1. apríla do 31. októbra dosčítavanie, ktorým zabezpečí asistované sčítanie.

Viac k témam: Národná rada SR, novela zákona, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Vodič dupol na plyn a zrazil policajta. Unikajúceho muža zastavila až streľba

6.3.2021 (Webnoviny.sk) - Policajti chceli skontrolovať vodiča, ten dupol na plyn, zrazil policajta a ušiel.Ako informuje košická krajská polícia na sociálnej s...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*