Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚ

3. mája 2021

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Dôvera vo vládu českého premiéra Andreja Babiša extrémne klesla. Podľa portálu TN.cz to ukázal najnovší Eurobarometer.

Českému vládnemu kabinetu verí len 19 percent ľudí, čo je najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín Európskej únie (EÚ). Klesla aj dôvera v český parlament, a to na 15 percent. Ešte v roku 2019 pritom vláde dôverovalo 40 percent Čechov a v prípade parlamentu to bolo 25 percent.

Dôvera k EÚ rastie

Na vzostupe je, naopak, dôvera Čechov k EÚ. Inštitúciám európskej dvadsaťsedmičky verí 48 percent opýtaných, zatiaľ čo pred rokom ich bolo 39 percent.

Ešte zreteľnejší je nárast pozitívneho vnímania EÚ medzi Čechmi, keď v roku 2019 boli s 31 percentami na poslednom mieste, teraz EÚ pôsobí pozitívne na 49 percent obyvateľov Česka. Únijný priemer je pritom 46 percent.

V Štrasburgu odštartovala Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusií sa môžu zapojiť aj občania

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - V Európskom parlamente (EP) v Štrasburgu v nedeľu inauguračným podujatím odštartovala Konferencia o budúcnosti Európy. Plénum Konferencie o budú...

Vplyv pandémie na výsledky

Na výsledkoch Eurobarometra sa podľa TN.cz do veľkej miery odrazila pandémia koronavírusu. Vládne protipandemické opatrenia považuje za oprávnené 68 percent Čechov, zatiaľ čo celoeurópsky priemer je 73 percent.

Zdravotníci podľa českých respondentov zvládajú boj s pandémiou bravúrne, dôveruje im 92 percent opýtaných, pričom únijný priemer je 80 percent.

Viac k témam: český parlament, eurobarometer, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*