Bola by to dosť bohapustá kravina a iba by ste nahrávali mafii, odkázal Matovič prezidentke Čaputovej (video)

31. marca 2023

31.3.2023 (SITA.sk) – Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič odkázal prezidentke Zuzane Čaputovej, že si má nájsť normálny dôvod, ak chce vymenovať úradnícku vládu, a nie to, že minister vnútra Roman Mikulec neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami.

„Ak chcete silou mocou vymenovať úradnícku vládu, lebo sa možno chcete zapáčiť voličom Hlasu-SD, Smeru-SD, je to vaše plné právo. Ale prosím vás, nájdite si k tomu normálnu výhovorku, normálny dôvod, lebo toto by bola dosť bohapustá kravina a iba by ste nahrávali mafii v boji proti človeku, ktorý jej ide po krku,“ adresoval Čaputovej vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Heger si „anektoval ministerstvá“

Zdôraznil, že OĽaNO má už vo vláde len dvoch ministrov – Mikulca a ministerku kultúry Natáliu Milanovú. Po tom, čo si Eduard Heger (Demokrati) podľa jeho slov „anektoval ostatné ministerstvá“, by vymenovanie úradníckej vlády ani nemusel príliš cítiť ako krivdu, napriek tomu by to bol podľa jeho slov zo strany Čaputovej „veľký hriech“.

Matovič sa zároveň prezidentky na videu pýta, či by v prípade, ak by jej zamestnanec priniesol nejaké utajované skutočnosti, začala najprv študovať zákony, či má na to oprávnenie. Je presvedčený, že by jednoducho dôverovala zamestnancovi.

Dodal, že ho mrzí, ak ju do vymenovania úradníckej vlády tlačí Progresívne Slovensko, ktoré „chce spolupracovať s mafiou po budúcich voľbách, lebo hovoria, že nevylučujú Hlas-SD“.

Mikulec mal 29-krát porušiť zákon

O porušeniach zákona zo strany ministra Mikulca informoval predseda Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Martin Beluský (ĽSNS), ktorý sa odvolával na zistenia úradu.

Z výsledkov minuloročnej kontroly NBÚ na ministerstve vyplýva, že Mikulec opakovane neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami. Zákon mal porušiť 29-krát. „Tvrdí to NBÚ, môžeme si o tom myslieť čokoľvek, ale ja si osobne myslím, že to nie je čisté,“ komentoval Matovič.

Prezidentka Čaputová na medializované informácie reagovala slovami, že ak sa ukáže, že zákon bol porušený, je jednou z možností, že pristúpi aj k vymenovaniu úradníckej vlády. „Nechcem však predbiehať, najprv sa musím oboznámiť s protokolom a počkať si na výsledky správneho konania,“ uviedla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister vnútra SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Bola by to dosť bohapustá kravina a iba by ste nahrávali mafii, odkázal Matovič prezidentke Čaputovej (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*