Bombový útok na obľúbenej ulici v Istanbule si vyžiadal šesť mŕtvych a desiatky zranených (video)

13. novembra 2022

13.11.2022 (Webnoviny.sk) –

    • aktualizované 13. novembra, 19:17

Výbuch bomby na obľúbenej rušnej istanbulskej ulici Istiklal v nedeľu zanechal šiestich mŕtvych. Oznámil to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan s tým, že štyria ľudia zomreli na mieste a dvaja v nemocnici. Desiatky ľudí tiež utrpeli zranenia. Viceprezident Fuat Oktay najnovšie informoval o 81 zranených, z ktorých sú dvaja vo vážnom stave.

Erdogan okrem iného vyhlásil, že páchatelia „zákerného útoku“ budú potrestaní. Oktay neskôr uviedol, že sa zdá, že išlo o teroristický útok.

Vyšetrovaním výbuchu je poverených päť prokurátorov, informovala štátna tlačová agentúra Anadolu. Vyšetrovanie podľa prezidenta vedú aj polícia a úrad guvernéra.

Viacero zahraničných vlád vyjadrilo Turecku v súvislosti s incidentom sústrasť. Medzi nimi aj susedné Grécko, s ktorým má Ankara napäté vzťahy.

Turecko v rokoch 2015 až 2017 zasiahla séria bombových útokov extrémistickej organizácie Islamský štát a kurdských militantov.

Viac k témam: Bombový útok, Úmrtia, Výbuch bomby
Zdroj: Webnoviny.sk – Bombový útok na obľúbenej ulici v Istanbule si vyžiadal šesť mŕtvych a desiatky zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*