Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska

24. októbra 2020

24.10.2020 (Webnoviny.sk) – Britská polícia našla čínsku vázu z 15. storočia v hodnote 2,5 milióna libier (približne 2,75 milióna eur), ktorá bola vlani v júni ukradnutá vo Švajčiarsku. Londýnska Metropolitná polícia ďalej informovala, že v súvislosti s krádežou vázy z obdobia dynastie Ming zatkla dvoch mužov.

Mužov vo veku 44 a 42 rokov zadržali v londýnskej štvrti Mayfair minulý týždeň pre podozrenie z nelegálneho obchodovania s ukradnutými vecami. Boli však prepustení na kauciu do polovice novembra.

„Ide o významný krok vpred v rámci pokračujúceho rozsiahleho vyšetrovania vlámania, ktoré spôsobilo vysokú škodu,“ uviedol Jimi Tele, hlavný policajný inšpektor špeciálnej jednotky Metropolitnej polície.

Čínska váza, ktorá sa našla v rámci vyšetrovania, bude podľa polície vrátaná do Švajčiarska.

Lídri koaličných strán rokovali pri Kollárovi v nemocnici, aj keď sú návštevy zakázané

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Väčšina ministrov o stretnutí koaličnej rady v nemocnici pri predsedovi parlamentu a lídrovi vládneho hnutia ...

Viac k témam: krádež, váza
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*