Budúcoročná cyklistická sezóna by sa pre Petra Sagana mohla opäť začať v Argentíne

28. novembra 2020

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Peter Sagan možno začne budúcu sezónu opäť v Argentíne. Cyklistický rok 2021 síce pre pandémiu koronavírusu nemôže rátať s úvodnými podujatiami v Austrálii (zrušené boli preteky Tour Down Under aj Cadel Evans Great Ocean Road Race), ale Vuelta a San Juan v Argentíne vyzerá zatiaľ nádejne.

Saganov tím prisľúbil účasť

Uskutočniť sa má v dňoch 24.- 31. januára a podľa argentínskych médií účasť prisľúbili aj elitné tímy WorldTour Bora-Hansgrohe a Deceuninck Quick-Step.

Peter Sagan sa v tomto roku v Južnej Amerike viackrát pokúšal o etapové víťazstvá, napokon odišiel z pretekov s druhým, štvrtým, piatym aj šiestym miestom v rýchlych koncovkách etáp.

„Peter Sagan sa na tomto podujatí predstavil v rokoch 2019 a 2020. Objaviť by sa mal aj tentoraz. Pri zrušených pretekoch v Austrálii by Boru aj Quick-Step mali doplniť aj ďalšie tímy z kategórie World Tour,“ informoval špecializovaný web cycling-info.sk.

Počas hospitalizácie strážili Lučanského dozorcovia z Banskej Bystrice, fyzicky tam ale nebol

15.1.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského strážili počas jeho hospital...

Izolovaná oblasť krajiny

„Vláda San Juanu, guvernér Sergio Unac aj minister športu chcú, aby sa preteky uskutočnili,“ uviedol riaditeľ podujatia Roberto Amadio.

„Počet prípadov koronavírusu v San Juane je našťastie pomerne nízky, pretože ide o izolovanú oblasť krajiny. To pomohlo zabezpečiť, aby sa preteky uskutočnili. Sme v kontakte s viacerými World Tour aj Pro Tour tímami. Počítame tento rok s nižším rozpočtom, ale sme pripravení privítať aspoň štyri alebo päť tímov z najvyššej kategórie,“ dodal Amadio.

Kompletná trasa pretekov zatiaľ potvrdená nie je. Súčasťou by však mali byť rovinaté okruhy v okolí mesta San Juan a tiež tradičný výstup na Alto de Colorado vo výške 2565 m.

Viac k témam: Vuelta a San Juan
Zdroj: Webnoviny.sk – Budúcoročná cyklistická sezóna by sa pre Petra Sagana mohla opäť začať v Argentíne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*