Bývalý oštepár oslávil narodeniny maratónom, odbehol ho na dvore svojho domu (video)

2. apríla 2020

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – Obdobie obmedzení v súvislosti s pandémiou koronavírusu je ako stvorené na vymýšľanie rôznych pohybových aktivít v netradičnom prevedení či na neobvyklých miestach. Nedávno sa objavila správa, že francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

Obvod prebehol 6000-krát

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút.

Viac o téme: Koronavírus

Z Anglicka prišli informácie o podobnom kúsku. James Campbell, bývalý profesionálny oštepár, strávil uplynulú stredu netradične. Svoje 32. narodeniny oslávil tým, že na malom dvore svojho domu behal z jedného konca na druhý.

Dôvodom k tomuto bláznovstvu bol sľub, že ak jeden z jeho príspevkov na sociálnej sieti Twitter dosiahne hranicu 10-tisíc ´retweetov´, zabehne maratón.

Aktualizované (streda): Poznáme počet novonakazených Slovákov na koronavírus

Celkový počet pozitívne testovaných je 1525. Testom sa uplynulý deň podrobilo 2336 ľudí, doteraz laboratóriá urobili celkovo 181 629 testov na koronavírus....

Pre zdravotníkov vyzbieral peniaze

Campbell musel absolvovať túto vzdialenosť na šesťmetrovom dvore, ktorého povrch tvorila tráva, kamene a dlažba malej terasy. Aby dosiahol takmer 42,2 km, potreboval prebehnúť cez dvor aspoň 7-tisíckrát.

Kým odbehol celý maratón za niečo vyše 5 hodín, podarilo sa mu získať viac ako 18 000 libier pre Britskú národnú zdravotnú službu, ktorej chce takto pomôcť v boji proti pandémii.

Svoj maratónsky počin s označením #6metregardenchallenge vysielal v priamom prenose a neunikol ani pozornosti anglickej futbalovej legendy Geoffa Hursta. Spoza plota ho povzbudzovali susedia. Ako vidieť, vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu.

Viac k témam: Koronavírus, maratón
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý oštepár oslávil narodeniny maratónom, odbehol ho na dvore svojho domu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*