Česká firma odmieta spájanie s útokmi v Saudskej Arábii, motory v raketách neboli od nej

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Česká První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS) odmietla, že rakety, ktorými jemenskí povstalci húsíovia nedávno zaútočili na saudskoarabské ropné zariadenia, mali prúdový motor, ktoré firma vyrába.

„Nemáme nič spoločné s týmto prípadom a cítime sa byť poškodení už len faktom, že nás s ním spájajú,“ vyjadril sa riaditeľ marketingu Marek Fiala pre agentúru The Associated Press.

Dodal tiež, že v rakete sa nachádzal iný druh motora. Tvrdí to na základe analýzy fotografií, ktoré im poskytli saudskoarabské úrady.

K zodpovednosti za sobotňajší útok dronmi sa prihlásili húsíovia, no Saudská Arábia si myslí, že za ním stojí Irán, ktorý podporuje povstalcov. Teherán však obvinenia odmieta.

Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži

12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Indický premiér Naréndra Módí v sobotu zbieral odpadky na pláži v meste Mámallapuram v štáte Tamilnádu, kde sa stretol s čínskym prezidentom S...

Fiala potvrdil, že ich motory vyvážajú do viac ako desiatich krajín. „Nikdy v minulosti sme naše motory nedodali do Jemenu, Iránu alebo ich spojencom,“ vyhlásil.

Viac k témam: útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká firma odmieta spájanie s útokmi v Saudskej Arábii, motory v raketách neboli od nej © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*