Česko znižuje stupeň pohotovosti v protiepidemickom systéme a uvoľní niektoré opatrenia

20. novembra 2020

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Česká vláda v piatok počas zasadnutia prostredníctvom videokonference rozhodla, že sa v krajine od pondelka 23. novembra zmierni stupeň pohotovosti v protiepidemickom systéme PES. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Od pondelka sa celá Česká republika prepne zo stupňa 5 do stupňa 4,“ informoval minister zdravotníctva Jan Blatný.

Povolený nákup stromčekov aj kaprov

Predĺži sa tak otváracia doba obchodov do 23:00, zákaz vychádzania sa skráti o dve hodiny a ľudia tak budú môcť byť vonku do 23:00, stretnúť sa bude môcť šesť ľudí, nie len dvaja, na svadobných a pohrebných obradoch a bohoslužbách bude môcť byť maximálne 20 ľudí.

Povolený tiež bude nákup vianočných stromčekov, ozdôb a kaprov.

Muži sa pred domom pochytili, jeden z nich skončil v nemocnici

23.11.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti zasahovali v nedeľu skoro ráno v banskobystrickej časti Uhlisko. Pred domom na Družstevnej ulici došlo k nezhodám medzi dvomi mužmi ...

Niektorí členovia vlády by pritom uvítali aj ďalšie zmiernenie opatrení nad rámec toho, čo stanovuje štvrtý stupeň systému PES.

Ďalšie uvoľnenie nie je vylúčené

Minister priemyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček sa už podľa TN.cz pred niekoľkými dňami nechal počuť, že na piatkovej schôdzi vlády navrhne, aby sa v nedeľu opäť otvorili obchody a aby sa zvýšil počet zákazníkov, ktorí môžu byť súčasne v predajni.

Minister zdravotníctva však nesúhlasil a Havlíček sa nakoniec návrhu vzdal.

Ak sa však situácia v Česku bude vyvíjať dobre, mohla by vláda koncom budúceho týždňa rozhodnúť o vyhlásení tretieho stupňa, ktorý by platil od pondelka 30. novembra.

Potom by sa mohli otvoriť všetky obchody a čiastočne aj reštaurácie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko znižuje stupeň pohotovosti v protiepidemickom systéme a uvoľní niektoré opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*