Chameneí poslal tvrdý odkaz Izraelu. Krajinu označil za rakovinový nádor, ktorý zničí

22. mája 2020

22.5.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší vodca Iránu označil v piatok Izrael za „rakovinový nádor“, ktorý bude „bezpochyby zničený“. Ajatolláh Alí Chameneí sa tak vyjadril v každoročnom prejave na podporu Palestínčanov, v ktorom obnovil hrozby proti blízkovýchodnému nepriateľovi Iránu.

Izreal označil za rakovinu

Pripomenul si ním Deň Jeruzalema (al-Kuds), počas ktorého sa pravidelne konajú masové demonštrácie podporované vládou. Pre aktuálnu pandémiu koronavírusu však vláda požiadala ľudí, aby ostali doma.

Chameneí sa prihovoril národu v 30-minútovom prejave vysielanom štátnou televíziou. Izrael počas neho opakovane označil slovami „rakovina“ a „nádor“, pričom kritizoval Spojené štáty a Západ za to, že mu „poskytujú rôzne vojenské i nevojenské prostriedky, dokonca jadrové zbrane“.

Irán podporuje militantov z Hizballáhu

“Sionistický režim je smrtiaci rakovinový nádor a ujma pre tento región,“ uviedol Chameneí. „Bude bezpochyby vykorenený a zničený,” vyhlásil.

Prezidentka Čaputová odovzdala poverovacie listiny novým slovenským veľvyslancom (foto)

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. júla odovzdala poverovacie listiny...

Irán za vlády proamerického vládcu Mohammada Rezu Šáha Pahlavího udržoval vzťahy s Izraelom, všetko však zmenila islamská revolúcia v roku 1979.

Dnes sú Izrael a Irán stále úhlavní nepriatelia, pričom židovský štát útočí na iránske ciele v Sýrii, zatiaľ čo islamská republika tam podporuje protiizraelských militantov z Hizballáhu.

Viac k témam: Hizballáh, hrozba, militanti
Zdroj: Webnoviny.sk – Chameneí poslal tvrdý odkaz Izraelu. Krajinu označil za rakovinový nádor, ktorý zničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*