Chorvátsko nesúhlasí s odhalením tabule generálmajorovi, ktorý zahynul pri útoku na Vukovar

8. novembra 2019

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – Chorvátsko formálne protestovalo proti tomu, že v Srbsku odhalili pamätnú tabuľu generálmajorovi juhoslovanskej armády Mladenovi Bratičovi, ktorý sa zúčastnil na útoku proti východochorvátskemu mestu Vukovar počas vojny v rokoch 1991-95.

Chorvátske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že odovzdalo diplomatickú nótu srbskému veľvyslanectvu v Záhrebe, v ktorej protestovalo proti piatkovej slávnosti vo vojenskom komplexe v meste Nový Sad na severe Srbska.

Bývalý veliteľ zboru v Novom Sade Mladen Bratič zahynul v novembri 1991 počas útokov na Vukovar. Juhoslovanská armáda mesto obsadila v tom istom mesiaci po nepretržitom bombardovaní. Vo vojne, ktorá vypukla, keď Chorvátsko vyhlásilo nezávislosť od Juhoslávie, zomrelo viac ako 10 tisíc ľudí.

Viac k témam: pamätná tabuľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko nesúhlasí s odhalením tabule generálmajorovi, ktorý zahynul pri útoku na Vukovar © SITA Všetky práva vyhradené.

Najlepší čas na výber vhodného oblečenia na motorku

Keď sa rozhodnete stať motocyklistom, budete nevyhnutne čeliť potrebe nákupu ochranných pomôcok. Majitelia automobilov si môžu dovoliť nosiť čokoľvek. Na motorke v...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*