Dallas so Sekerom v zostave schytal „päťku“, v NHL aj prehra „žralokov“ a triumf Arizony (video)

23. decembra 2019

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Iba Andrej Sekera zasiahol zo slovenských hokejistov do nedeľňajšieho diania v NHL. Jeho Dallas však doma nestačil na Calgary a prehral 1:5 aj vďaka trom gólom inkasovaným v oslabení. Slovenský obranca odohral 14:09 min s jedným streleckým pokusom a bol najmenej vyťažený spomedzi hráčov zadných radov v tíme Stars.

Dallas prehral tretí z posledných štyroch zápasov a momentálne neprežíva dobré obdobie. „Nehráme svoj hokej už istý čas. Verím, že po vianočnej prestávke sa 27. decembra vrátime v lepšom nastavení,“ vyhlásil tréner Dallasu Rick Bowness na oficiálnom portáli NHL.

Na strane Calgary sa blysol Matthew Tkachuk gólom a dvoma asistenciami. „Naša hra v nerovnovážnom stave bola veľmi dobrá. Výborne sme sa rozbehli v presilovkách a mali skvelú hru v oslabení,“ uviedol M. Tkachuk.

Prehra „káčerov“ v New Yorku

Hokejisti New Yorku Rangers prerušili sériu troch prehier v rade. „Jazdci“ v úvodnom dueli nedeľňajšieho programu využili podporu z tribún zaplnenej Madison Square Garden a v domácom prostredí zdolali druhý najhorší tím Západnej konferencie Anaheim Ducks 5:1.

Na triumfe Newyorčanov mal výrazný podiel elitný útok, ktorý sa postaral o tri góly. Dvakrát skóroval Američan Chris Kreider a raz Švéd Mika Zibanejad.

Do „čierneho“ namierili aj Čech Filip Chytil s Kanaďanom Brettom Howdenom. Čestný zásah hosťujúcich „káčerov“ dosiahol mladík Sam Steel. „Je to pre nás veľké víťazstvo. Musíme však rýchlo otočiť list a sústrediť sa na štvorbodový zajtrajší zápas proti Philadelphii,“ uviedol Chris Kreider na oficiálnom portáli NHL.

Prvý gól Halla v drese Arizony

Arizona potvrdila skvelú formu na ľade posledného Detroitu. Zvíťazila 5:2 a v tabuľke Západnej konferencie NHL je už tretia.

Kanadský útočník Taylor Hall strelil svoj prvý gól od svojho trejdu do tímu Coyotes 16. decembra, Američan Clayton Keller strelil dva góly a pridal aj asistenciu, švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson prispel tromi gólovými prihrávkami.

„Momentálne je hrať spolu pre nás veľká zábava. Posúvame si puk správnym smerom, v tíme vládne chémia,“ skonštatoval Oliver Ekman-Larsson.

Opačné problémy má Detroit. Jeho hráči prehrali štvrtýkrát v rade a neuspeli až šestnásťkrát z ostatných osemnástich zápasov.

Na vianočnú prestávku pôjdu ako jasne najslabší tím NHL, z 38 zápasov vydolovali iba 21 bodov za 9 víťazstiev. „Hrali sme dobre, kým súper neskóroval. Potom nás to zatlačilo dolu. Nebolo to 0:10, ale 0:1, hrali sme však zle,“ podotkol tréner Detroitu Jeff Blashill.

„Boli sme počas celého zápasu o krok pozadu za súperom a to sa nám stalo veľakrát v tejto sezóne. Máme pred sebou krátku vianočnú prestávku, pobudneme s našimi rodinami a môže nám to pomôcť. Veci sa musia zmeniť po tomto krátkom voľne,“ myslí si skúsený dánsky útočník Red Wings Frans Nielsen.

Výsledky – NHL

• nedeľa

Dallas – Calgary 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
* Andrej Sekera (Dallas) odohral 14:09 min, 1 strela

New York Rangers – Anaheim 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Detroit – Arizona 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

San Jose – Vegas 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Dallas so Sekerom v zostave schytal „päťku“, v NHL aj prehra „žralokov“ a triumf Arizony (video) © SITA Všetky práva vyhradené.