Dôležitá správa! Na Slovensku sa opäť zatvárajú okresy, do prírody sa nedostanete

27. februára 2021

Premiér Matovič sa s odborníkmi dohodol na mnohých zmenách v opatreniach. Z okresu sa už len tak nedostanete, výletom po slovenskej prírode je koniec.

Posledné týždne Slováci radi trávili mimoriadne ťažké chvíle spôsobené pandémiou v prírode. Vycestovanie za takým oddychom bude ale minulosťou. Predseda vlády Igor Matovič sa dohodol s odborníkmi na tom, že cesty do prírody mimo okresu podľa ich návrhu nebudú možné. Bratislava a Košice sa budú považovať za jeden okres.

Cieľom návrhov opatrení, ktoré majú dve strany a desať oblastí, je v priebehu nasledujúcich troch týždňov znížiť mobilitu, zabrániť importu nových mutácií koronavírusu či spomalenie šírenia infekcie. V neposlednom rade aj znížiť počet hospitalizovaných.

Ak by sa do 21. marca nepodarilo naplniť tieto ciele a opatrenia neprinesú efekt, má sa podľa dokumentu krajina pripraviť na zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny.

Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ochorenie, ktoré raz za život postihne až 70 % dospelej populácie sa vzhľadom na prevalenciu prípadov zaraďuje medzi novodobé civilizačné c...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*