Dôležitá správa: ÚVZ informovalo o nutnosti testovania, kde ho potrebujete?

29. mája 2021

Úrad verejného zdravotníctva informoval o povinnosti sa testovať.

Výsledok negatívneho PCR alebo LAMP testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo antigénový test, ktorý nie je starší ako 24 hodín, sa stále vyžaduje v interiéroch akvaparkov, napríklad pri vnútorných bazénoch. Rovnako ho treba na svadobných hostinách, karoch, večierkoch, oslavách a iných obdobných podujatiach. Pripomína to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Takýto test je tiež potrebný pri hromadných podujatiach v prevádzkach verejného stravovania. Musia ho mať diváci aj súťažiaci na športových podujatiach, kde sú súťaže organizované športovými klubmi a zväzmi.

Negatívny test na ochorenie COVID-19 je naďalej možné nahradiť potvrdením o očkovaní či prekonaní ochorenia COVID-19. Negatívnym testom ani iným dokladom sa nemusia preukazovať deti do desať rokov.

Balážová s Pištejom na olympiáde v Tokiu končia, súperom stačil na postup priemerný výkon

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Len veľmi krátko trvala spoločná zápasová premiéra slovenskej dvojice Ľubomír Pišt...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Dôležitá správa: ÚVZ informovalo o nutnosti testovania, kde ho potrebujete?

  • Monika píše:

    Zdravím, mohli by ste sa prosím vyjadriť aj k tým deťom, ktoré majú viac ako desať rokov (nepotrebujú test) ale menej ako 12 rokov (podľa všetkého sa od 12 rokov môžu dať očkovať deti). Tie treba naďalej nosiť na testy aj keď v okolí dieťaťa je/bude každý zaočkovaný aby mohlo prejsť napr. za otcom do susedného štátu každý týždeň? Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*