Dôležitá správa! Vláda dnes sprísnila nezaočkovaným opatrenia, v čom sú po novom znevýhodnení?

10. decembra 2021

Nezaočkovaní Slováci na koronavírus sa dnes museli opäť zmieriť s poriadne prísnym znevýhodnením oproti ľuďom s vakcínou či po prekonaní.

Lockdown sa predlžuje. Vláda však dnes opäť poriadne rozdelila nezaočkovaných a ľudí s vakcínami. Tí, ktorí sa ešte očkovať nedali, musia oddnes strpieť oveľa prísnejšie opatrenia. Dokonca si už ani nemôžu ísť kúpiť topánky. Vo všeobecnosti pre nich oddnes platí mimoriadne prísny zákaz vychádzania až na pár výnimiek.

Zakázaný je im vstup do posilňovní či všetkých obchodov okrem tých esenciálnych. Nenakúpia darčeky ani napríklad oblečenie pre seba. Zakázané je im poskytovať aj klasické služby v starostlivosti o telo. Na rozdiel od zaočkovaných musia nadlho zabudnúť na holičstvá, kaderníctva, manikúru či pedikúru.

Nezaočkovaní majú obrovský problém aj v problematike šoférovania. Ľudia bez vakcíny nemôžu navštevovať autoškoly, teda nemajú ako získať vodičský preukaz. Nepustia ich ani na omšu.

Prísny lockdown a zákaz vychádzania bude zatiaľ pre nezaočkovaných platiť oficiálne do 9. januára. Predstavitelia vlády sa však vyjadrili, že doma ostanú aj ďalšie týždne či mesiace a žiadne uvoľnenie opatrení sa ich týkať nebude.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Dôležitá správa! Vláda dnes sprísnila nezaočkovaným opatrenia, v čom sú po novom znevýhodnení?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*