Európska únia otvorí hranice pre občanov 15 krajín, ale najskôr zohľadní ich situáciu s Covid-19

29. júna 2020

29.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) zostavuje zoznam 15 krajín, ktoré nie sú členmi bloku a ich občania budú môcť od stredy pricestovať na územie únie. V rozhovore pre španielske rádio Cadena SER to prezradila španielska ministerka zahraničných vecí Arancha González Laya. Zoznam by podľa nej mali zverejniť v pondelok alebo v utorok ráno.

Viac o téme: Koronavírus

Uviedla tiež, že nevie o tlaku zo strany Spojených štátov, aby EÚ otvorila hranice pre amerických občanov, pričom dodala, že krajiny vyberali na základe štatistických údajov, súčasných trendov šírenia nákazy a tiež toho, nakoľko spoľahlivé sú ich dáta. „Toto nie je o tom, či sme milí alebo nepriateľskí k iným krajinám, je to o zodpovednosti k sebe samým,“ skonštatovala González Laya.

Diskutuje sa napríklad o Maroku, ktorého vláda neplánuje otvoriť hranice skôr ako 10. júla. EÚ tiež podľa španielskej ministerky zvažuje prijať cestovateľov z Číny, ak Peking recipročne od 1. júla privíta cestovateľov z EÚ. Ministerka zároveň potvrdila, že Španielsko napriek nárastu nových potvrdených prípadov v Portugalsku, susednej krajine úplne otvorí hranice.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia otvorí hranice pre občanov 15 krajín, ale najskôr zohľadní ich situáciu s Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Národný futbalový štadión štát od Kmotríka neodkúpi, naspäť žiada aj miliónové dotácie

15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí v Bratislave schválila správu podpred...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*