Európska únia priznala, že v boji proti klimatickým zmenám nesplní to, čo si predsavzala

4. decembra 2019

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Európska únia v stredu po prvýkrát priznala, že podľa všetkého nesplní ciele, ktoré si vytýčila v boji za zmiernenie klimatických zmien. Ako v stredu na medzinárodnej konferencii o klimatických zmenách v Madride informovala Európska agentúra pre životné prostredie (EEA), ak zostanú opatrenia v boji proti vypúšťaniu skleníkových plynov také, aké jednotlivé členské štáty EÚ momentálne deklarujú, do roku 2030 sa zníži množstvo vypúšťaných skleníkových plynov do atmosféry z územia krajín EÚ oproti úrovni z roku 1990 len o tridsať percent.

Cieľ mnohí označovali za slabý

Únia, ktorá sa rada vidí v úlohe svetového lídra v oblasti boja proti klimatickej kríze, si pritom stanovila za cieľ znížiť toto množstvo do roku 2030 nie o 30, ale o 40 percent.

Aj tento cieľ pritom mnohí odborníci označovali ako slabý a žiadali, aby sa únia zaviazala až k 55-percentnému zníženiu emisií do roku 2030, pretože ani zníženie o 40 percent by podľa nich nemuselo zabrániť dnes ešte nepredstaviteľným zmenám klimatickej situácie na Zemi.

Pokrok sa spomaľuje

Súčasné trendy ukazujú, že v oblastiach ako znižovanie emisií skleníkových plynov, priemyselných emisií, produkcie odpadu či zvyšovania energetickej efektivity a zvyšovania podielu obnoviteľnej energie sa pokrok spomaľuje. Výhľadovo, súčasná miera pokroku nebude dostatočná na splnenie cieľov vytýčených pre roky 2030 a 2050,“ priznala v aktuálnej správe EEA.

Zverejnili dátum výberu nového šéfa špecializovaného trestného súdu, posledné slovo bude mať ministerka Kolíková

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Výberové konanie, z ktorého má vzísť nový predseda Špecializo...

Do roku 2050 plánovala únia dostať emisie skleníkových plynov takmer alebo úplne na nulu.

Viac k témam: emisie, klimatické zmeny, nulové emisie, skleníkové plyny
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia priznala, že v boji proti klimatickým zmenám nesplní to, čo si predsavzala © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*