Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou

15. apríla 2019

JERUZALEM 15. apríla (WebNoviny.sk) – Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou. Informuje o tom agentúra AP. Únia chce spolupracovať s oboma stranami „s cieľom dosiahnuť pokrok smerom k spravodlivému a trvalému mieru založenému na dvojštátnom riešení“.

Výzva prišla po tom, čo v minulotýždňových voľbách vyhrala v izraelských parlamentných voľbách strana Likud premiéra Benjamina Netanjahua. Očakáva sa, že v nadchádzajúcich týždňoch zostaví novú pravicovú koalíciu, ktorej budú dominovať zástupcovia tvrdej línie, ktorí sú proti palestínskej nezávislosti.

Netanjahu počas predvolebnej kampane hovoril o anexii Západného brehu Jordánu, čo by zničilo možnosť dvojštátneho riešenia. Odvtedy, čo sa pred desiatimi rokmi Netanjahu stal premiérom, sa neuskutočnili žiadne významné izraelsko-palestínske mierové rozhovory.

Viac k témam: Európska únia, mierové rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ozbrojenci vtrhli na detskú párty a začali strieľať, medzi mŕtvymi je aj jednoročné dieťa

MEXIKO 20. apríla (WebNoviny.sk) - Na juhovýchode Mexika vtrhli neznámi ozbrojenci na detskú oslavu, pričom zastrelili 13 ľudí vrátane jedného jednoročného dieťaťa. Sedem...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*