Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou

15. apríla 2019

JERUZALEM 15. apríla (WebNoviny.sk) – Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou. Informuje o tom agentúra AP. Únia chce spolupracovať s oboma stranami „s cieľom dosiahnuť pokrok smerom k spravodlivému a trvalému mieru založenému na dvojštátnom riešení“.

Výzva prišla po tom, čo v minulotýždňových voľbách vyhrala v izraelských parlamentných voľbách strana Likud premiéra Benjamina Netanjahua. Očakáva sa, že v nadchádzajúcich týždňoch zostaví novú pravicovú koalíciu, ktorej budú dominovať zástupcovia tvrdej línie, ktorí sú proti palestínskej nezávislosti.

Netanjahu počas predvolebnej kampane hovoril o anexii Západného brehu Jordánu, čo by zničilo možnosť dvojštátneho riešenia. Odvtedy, čo sa pred desiatimi rokmi Netanjahu stal premiérom, sa neuskutočnili žiadne významné izraelsko-palestínske mierové rozhovory.

Viac k témam: Európska únia, mierové rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia vyzvala na obnovenie mierových rokovaní medzi Izraelom a Palestínou © SITA Všetky práva vyhradené.

Štát hľadá dodávateľa na poznávacie značky áut, liberáli vidia za omeškaním klientelizmus

BRATISLAVA 16. júna (WebNoviny.sk) - Omeškanie tendra na dodávku štátnych poznávacích značiek (ŠPZ) zaváňa klientelizmom. Uvádza to strana Sloboda a Solidarita (SaS) v sú...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*