Fašisti sa môžu dostať k moci aj pomocou demokracie, vyhlásila Albrightová a varovala aj voličov

12. marca 2019

PRAHA 12. marca (WebNoviny.sk) – Voliči si musia dávať pozor na to, či politici hovoria pravdu a fašisti sa môžu dostať k moci aj pomocou demokracie. K svojej novej knihe Fašizmus: Varovanie, ktorá vyšla na jeseň aj v češtine, to v pondelok v Prahe povedala bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová.

Hodnotila aj Putina

Písala som tú knihu ako varovanie. Som optimista, ktorý si robí veľké starosti,“ oznámila politička narodená v Prahe.

Na adresu súdobých autoritárskych politikov povedala, že šéf Kremľa Vladimir Putin ako bývalý dôstojník KGB vie dobre hrať aj so slabými kartami s cieľom oslabiť NATO a Európsku úniu, ale aj na Blízkom východe, zatiaľ čo Amerika hrá zle silnými kartami.

Chávez zabudol na sľuby a stal sa diktátorom

Venezuelský exprezident Hugo Chávez mal pri nástupe podľa nej dobré nápady, ako využiť ropné bohatstvo v prospech ľudí, ale na svoje sľuby zabudol a stal sa diktátorom. Ten súčasný, Nicolás Maduro, nemal dobrú politiku od začiatku, súdi Albrightová.

Foto: Jánovi hrozí dvojročné väzenie, pri Váhu vyhodil viac ako päť ton odpadu

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti vypátrali páchateľa, ktorý pri Váhu v Novom Meste nad Váhom vyhodil asi 5,5 tony odpadu. Z brehu si urobil skládku Ján z novomestské...

V európskej politike exministerka považuje za dôležité udržať Poľsko a Maďarsko v skupine V4 a na tejto platforme diskutovať o demokratických hodnotách. „Demokracia je vláda väčšiny s právami menšiny,“ povedala Albrightová, ktorú cituje portál Novinky.cz.

Viac k témam: demokracia, fašizmus, V4 Vyšehradská štvorka, voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Fašisti sa môžu dostať k moci aj pomocou demokracie, vyhlásila Albrightová a varovala aj voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*