Federálny sudca skomplikoval Trumpovi výstavbu múra, v hre sú miliardy dolárov

25. mája 2019

SAN FRANCISCO 25. mája (WebNoviny.sk) – Americký federálny sudca v piatok v Kalifornii zablokoval snahy prezidenta Donalda Trumpa o výstavbu častí múra na hraniciach s Mexikom z prostriedkov, ktoré získal vyhlásením výnimočného stavu.

Múr za armádne peniaze

Sudca Haywood Gilliam Jr. svojím rozhodnutím zastavil, i keď zrejme len dočasne, pokusy administratívy o presmerovanie prostriedkov určených pre armádu na stavbu múra.

Nariadenie sa týka dvoch plánovaných projektov, ktoré mali vo dvoch oblastiach dobudovať 82 kilometrov múra.

Žalobu podalo viacero štátov

Gilliam tak rozhodol po tom, ako si počas uplynulého týždňa vypočul argumenty vo dvoch prípadoch. Jednu žalobu podala Kalifornia a ďalších 19 štátov a druhú Sierra Club spolu s komunitami žijúcimi pri hraniciach.

Na čerpacej stanici našli tašku s drogami, Ľubomír zrejme doplatí na vlastnú zábudlivosť (foto)

1.7.2020 (Webnoviny.sk) - Na zábudlivosť zrejme doplatí 35-ročný Ľubomír z okresu Púchov, ktorého policajný vyšetrovateľ z Prievidze obvinil zo zločinu nedovolenej výroby...

V hre sú miliardy dolárov, ktoré by umožnili Trumpovi pokrok vo výstavbe múra na hraniciach s Mexikom, čo bol jeden z jeho hlavných predvolebných sľubov.

Viac k témam: hranica USA – Mexiko, múr, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Federálny sudca skomplikoval Trumpovi výstavbu múra, v hre sú miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*