Fico označil Čaputovú za americkú agentku a vraj dostala jasný pokyn z ambasády (video)

28. júna 2022

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová zasahuje do petičnej akcie na vypísanie referenda o predčasných voľbách tým, že spochybňuje jednu z dvoch referendových otázok, ktorú chce dať na posúdenie Ústavnému súdu SR.

Na tlačovej besede to povedal predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Ide o otázku, či občania súhlasia s tým, že vláda má bezodkladne podať demisiu.

Smer-SD navrhoval, aby sa prípadné referendum uskutočnilo 29. októbra, keď budú župné a obecné voľby. Podľa Fica v prípade, že sa hlava štátu obráti s jednou z otázok na ústavný súd, nebude môcť referendum vyhlásiť v rovnakom termíne ako spojené župné a obecné voľby.

Podľa Fica prezidentka dostala jasný pokyn z americkej ambasády, že musí túto vládu držať, koľko sa len dá. Ako dodal, „pani prezidentka je americká agentka“, ktorá presadzuje cudzie záujmy. Fico informoval, že strana už v petícii vyzbierala jednu tretinu podpisov potrebných na vyhlásenie referenda. Ústava stanovuje, že platných podpisov musí byť aspoň 350-tisíc.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Prezident Slovenskej republiky, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico označil Čaputovú za americkú agentku a vraj dostala jasný pokyn z ambasády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*