Foto: Chlapček vybehol spoza zaparkovaných áut, vodička už zrážke nedokázala zabrániť

21. augusta 2019

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Sedemročný chlapec vybehol spoza zaparkovaných áut priamo pred prichádzajúce auto. Nehoda, ktorá sa našťastie neskončila tým najhorším, sa stala na Svitavskej ulici v Žiari nad Hronom.

Podľa doterajšieho objasňovania chlapec vošiel mimo priechodu pre chodcov na cestu spomedzi pozdĺžne zaparkovaných osobných áut.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia, chlapček vbehol priamo pred idúce vozidlo. Vodička ihneď zabrzdila, zrážke však už nedokázala zabrániť. Dieťa vyviazlo s ľahkými poraneniami. Presné okolnosti nehody polícia vyšetruje.

Polícia upozorňuje vodičov, aby venovali pozornosť dopravnej výchove už od najútlejšieho veku dieťaťa. Deti sú nepozorné, málo predvídavé, konajú impulzívne a často nevedia posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitli. Pre svoju výšku majú aj obmedzený výhľad na cestu a pre vodičov je ťažšie si ich všimnúť.

Foto: Dôchodca porušil zákaz šoférovania a nafúkal, za všetko môže krabička cigariet

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Krabička cigariet môže vyjsť 71-ročného dôchodcu z Rybian v okrese Bánovce nad Bebravou poriadne draho. Jazdou v čase, keď mal uložený zákaz r...

Viac k témam: chlapec, dopravná nehoda, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Chlapček vybehol spoza zaparkovaných áut, vodička už zrážke nedokázala zabrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*