Generálna prokuratúra sa vyjadrila k informáciám o údajnom konci Kováčikovej vo funkcii

23. novembra 2020

23.11.2020 (Webnoviny.sk) – Generálna prokuratúra SR (GP SR) bude včas informovať o postupe prvej námestníčky generálneho prokurátora Viery Kováčikovej. Uvádza sa to v stanovisku prokuratúry k medializovaným informáciám, že Kováčiková by mala k pondelku 30. novembra skončiť vo funkcii.

„Keď bude takáto informácia známa, budeme o nej včas verejnosť informovať,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Kováčiková vedie GP SR od augusta tohto roku, keďže bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár vzhľadom na koniec funkčného obdobia odišiel z funkcie.

Nového generálneho prokurátora by poslanci mohli zvoliť už koncom tohto týždňa. Ich prípadný výber však ešte musí odobriť aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Analytici odkázali Matovičovi, aby si o nich “neotieral hubu“ a žiadajú ospravedlnenie

13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Reakcia matematikov združených za projektom Dáta bez pátosu, ktorý dlhodobo monitoruje a analyzuje výskyt ochorenia ...

Viac k témam: generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra sa vyjadrila k informáciám o údajnom konci Kováčikovej vo funkcii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*