Hauserová vyhrala vytrvalostné preteky biatlonistiek v Anterselve, Horváthová si vylepšila maximum

21. januára 2021

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová sa stala víťazkou druhých vytrvalostných pretekov tejto sezóny v rámci Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve.

Hauserová nesklopila iba jeden z dvadsiatich terčíkov na strelnici a s náskokom 43,7 s triumfovala pred Ukrajinkou Juliiu Džimovou.

Líderkou je Olsbuová Röiselandová

S mankom 1:04,0 min skončila na 15 km trati tretia Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová.

Hauserová sa ako 27-ročná dočkala prvého individuálneho víťazstva v pretekoch SP. V celkovom poradí bojov o krištáľové glóbusy poskočila z ôsmej na siedmu priečku.

Horúca správa: Armáda do ulíc, tisíce členov ozbrojených zložiek má kontrolovať dodržanie opatrení

Pre posilnenie kontrol dodržiavania karantény či iných opatrení majú byť povolané ozbrojené zložky. Odbor...

Naďalej vedie Nórka Marte Olsbuová Röiselandová pred svojou krajankou Tiril Eckhofovou a Švédkou Hannou Öbergovou.

Z tria Sloveniek bola najlepšia Henrieta Horvátová na 52. mieste s mankom 5:22,9 min na víťazkou.

Dve chyby na strelnici

Vekom ešte juniorka Horvátová urobila iba dve chyby na strelnici a výrazne si zlepšila svoje maximum v pretekoch Svetového pohára.

Dosiaľ ním bolo 72. miesto z úvodu tejto sezóny rovnako z vytrvalostných pretekov v Kontiolahti.

Veronika Machyniaková bola vo štvrtok v Anterselve sedemdesiata (+7:17,0 min) a Anete Smerčiakovej patrila v 93-člennej výsledkovej listine 90. priečka so šiestimi chybami na strelnici a odstupom vyše 12 minút za víťazkou.

Mužské vytrvalostné preteky na 20 km prídu na rad v piatok od 13.15 h.

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Hauserová vyhrala vytrvalostné preteky biatlonistiek v Anterselve, Horváthová si vylepšila maximum © SITA Všetky práva vyhradené.