Hlas podporí programové vyhlásenie vlády, avizoval predseda parlamentu Pellegrini (video)

14. novembra 2023

14.11.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD podporí programové vyhlásenie vlády (PVV) a vysloví tak dôveru vláde Roberta Fica (Smer-SD).

Lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie

V pléne Národnej rady SR to avizoval predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD).

„Rokujeme o najdôležitejšom dlhodobom dokumente vlády SR. Napriek tomu nás však o štyri roky nebudú ľudia hodnotiť podľa tohto vyhlásenia, ale podľa skutočných činov, ktoré zlepšia ich život,“ uviedol Pellegrini.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rokovanie NR SR o vyslovení dôvery vláde (fotografie)

Vláda v dokumente deklaruje, že cieľom je, aby obyvateľstvo Slovenska mohlo po skončení jej mandátu skonštatovať, že „na Slovensku sa žije lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie ako v rokoch 2020 – 2023“.

Ambícia reagovať na okolnosti a udalosti

Programové vyhlásenie vlády ako strategický dokument je podľa jeho tvorcov dôležitý pre obdobie zložitého spoločenského, politického, ekonomického i medzinárodného vývoja.

Vláda vo svojom programovom vyhlásení vyjadrila i ambíciu reagovať na okolnosti a udalosti, ktoré majú vplyv na politickú, ekonomickú, sociálnu, finančnú aj právnu situáciu Slovenska a jeho postavenie vo svete.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vládny kabinet v tomto kontexte poukázal na to, že Slovensko sa za posledné roky prepadlo medzi najchudobnejšie štáty v Európskej únii, verejné financie sú rozvrátené, pričom pred vládou stoja výzvy v podobe vysokého deficitu i rekordného nárastu dlhu, a zároveň je podľa vlády ohrozené i čerpanie prostriedkov z eurofondov a Plánu obnovy.

Viac k témam: Eurofondy, Plán obnovy, Predseda parlamentu, Programové vyhlásenie vlády, Vyslovenie dôvery
Zdroj: SITA.sk – Hlas podporí programové vyhlásenie vlády, avizoval predseda parlamentu Pellegrini (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*