Horúca správa! Čaputová chce vziať kompetencie Matovičovi, riadenie situácie by mal prenechať iným

7. decembra 2020

Čaputová podotkla, že by Slovensko nebola prvá krajina, ktorá nechala manažovanie pandémie na niekoho iného ako predsedu vlády.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by mal zvážiť odovzdanie manažovania pandémie inému členovi vlády. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová v diskusnej relácii na rádiu Expres. Nekonkretizovala však, kto by to mal byť. Premiér by tak podľa nej mal viac času na prevzatie iných vecí.

Funkcia premiéra je podľa Čaputovej komplexnejšia. Zmena na poste „manažéra pandémie“ sa jej nateraz zdá ako vhodné riešenie. Čaputová podotkla, že by Slovensko nebola prvá krajina, ktorá nechala manažovanie pandémie na niekoho iného ako predsedu vlády. „Zároveň by to znamenalo, že premiér by mal čas a kapacitu venovať sa dôležitej premiérskej agende, ako je napríklad riešenie dosahov krízy,“ uviedla.

Hlava štátu nateraz neuvažuje o tom, že by vyzvala vládu Igora Matoviča k rekonštrukcii. „Verím a dúfam, že vláda okrem riešenia pandémie vníma celý kontext spoločenskej situácie a zvažuje všetky možnosti,“ povedala.

Súd v kauze podplácania štátneho tajomníka Fecka odložili, pojednávanie sa začne koncom apríla

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku zrušil hlavné...

Slovensko potrebuje jasný plán na zvládnutie krízy a nie chaos. Čaputovej chýba postup krokov, ktorý bude racionálny, vecný a opretý o vedecké poznanie. Vláda podľa nej teraz nemusí „objavovať koleso“. „Sú tu postupy, ktoré sa osvedčili u nás aj vo svete. Je tu vedecký konsenzus na tom, čo je správne v tej situácii robiť, tak to poďme urobiť. Ja sa potom za takýto plán postavím,“ hovorí. Dodáva, že ťažko môže stáť za vládou, ak tu je chaos a opatrenia, ktoré platia chvíľu, sa menia a nevidí ďalšie kroky.


Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Čaputová chce vziať kompetencie Matovičovi, riadenie situácie by mal prenechať iným

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*