Horúca správa: Matovič sa dohodol s odborníkmi, v hre je zatváranie podnikov čí obmedzenie mobility Slovákov

25. februára 2021

Premiér aj minister zdravotníctva Marek Krajčí už informovali, že aj pri týchto debatách sa všetci zhodli na tom, že uvoľňovanie opatrení pri momentálnej pandemickej situácii na Slovensku je nemožné.

Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok (25. 2.). Predstavenie konkrétnych opatrení verejnosti predpokladá predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) v piatok (26. 2.), najprv ich chce predstaviť koaličným partnerom.

Dohodli sme sa na niekoľkých desiatkach návrhov. Je to mimoriadne plodná, vecná, konštruktívna a povedal by som aj odborná debata,“ uviedol Matovič po stredajšom stretnutí. Podporu opatrení chce hľadať nielen v koalícii, ale aj u opozície a prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Poznamenal, že za opatreniami na zvládnutie situácie by mala stáť spoločnosť jednotne. „Jednoducho, celá spoločnosť by sme mali potiahnuť spolu,“ zdôraznil. Komunikáciu s vedcami a odborníkmi hodnotí ako veľmi dobrú.

Slovenskí futbalisti možno nebudú hrať zápasy ME v Dubline, Íri nevidia reálne návrat fanúšikov na tribúny

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia pravdepodobne neab...

Jednou zo zúčastnených na stretnutí medzi premiérom Igorom Matovičom a vedcami je aj epidemiologička Alexandra Bražinová. Tá sa pre Denník N pred stretnutím vyjadrila, že lokálnemu obmedzeniu prevádzky či zatváraniu podnikov sa nevyhneme. Pomôcť môže len tvrdší lockdown a striktnejšie dodržiavanie opatrení.

„Firmy si musia vybrať medzi tým, že budú ochotné dodržiavať nejaký prísnejší režim, alebo sa budú musieť zatvoriť,“ uviedol pre redakciu matematik Richard Kollár.

Dátový analytik a spoluzakladateľ projektu navrhuje obmedzenie mobility ľudí napríklad vo verejnej doprave a takisto obmedziť cestovanie ľudí do fabrík. V prípade silných lokálnych lockdownov treba vydržať, k čomu má pomôcť štát.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa: Matovič sa dohodol s odborníkmi, v hre je zatváranie podnikov čí obmedzenie mobility Slovákov

  • Jozef Kučera píše:

    Sa zblãznili, im sa ľahko hovorí ale ľudia z minimálky ako majúbžiť, ker sme na tom boli dobre oproti ostatným krajinám, tak uvoľnovali, prečo? Nepoviem vo vnútry krajiny ale naopak hranice spísniť. A teraz si rok nevedia dať rady. 🙁 Veľa vecí na hlavu rozhodli, do prírody áno a do Hôr nie a potom na Kamzíku hlava na hlave 🙁 V karanténe a do obchodu a žiadna konttrola ani medzi okresmi. atď….

  • Miroslav Kasan píše:
    Váš komentár čaká na schválenie.

    Pre pár dňami som sa vrátil z Ukrajiny a natočil video ako žijú v susednej krajine. Je smutné v akom štáte žijeme. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2736158843365591&id=100009145054992

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*