Horúca správa! Premiér Matovič: Masové testovanie bude povinné, inak Sulík vyhlási tvrdý lockdown!

23. novembra 2020

Premiér Matovič oznámil pred dnešným zasadnutím krízového štábu, aké jediné dve možnosti čakajú Slovákov v najbližších týždňoch.

Už dnes je jasné, že nás ešte pred Vianocami čaká niekoľko celoplošných testovaní. Otázkou však bolo, či budú povinné. Na to dnes ešte pred zasadnutím krízového štábu jasne odpovedal premiér Igor Matovič. To podľa neho nesmie byť dobrovoľné, ako tomu bolo tento víkend.

„My sa musíme rozhodnúť, buď tu bude masívne testovanie, alebo očakávam od kolegu Sulíka, že sa tu postaví a povie, že bude tvrdý lockdown,“ povedal Matovič. Poukázal, že tretia možnosť neexistuje, pretože „v lekárni sa nedá kúpiť liek na koronu“.

Proti povinnosti testovať sa je koaličná strana SaS. Jej predseda Richard Sulík dnes predstavil svoj plán boja proti pandémii. Premiér však svojho koaličného partnera označil za „malé decko“ a jeho vypracovaný plán za cestu do pekla.

Via Iuris ohodnotila kandidátov na špeciálneho prokurátora, možný problém vidí len v Lipšicovi

14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Všetci štyria uchádzači o post špeciálneho prokurátora majú osobnostné predpoklady na to, aby túto funkciu vykonávali odborne aj morálne zodpov...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*