Horúca správa: Veľká noc s tvrdými opatreniami, na návštevy zabudnite, testovanie pokračuje!

17. marca 2021

Vláda dnes predĺžila núdzový stav. Dnes sa tým pádom rozhodlo aj o tom, ako bude vyzerať Veľká noc a protipandemické opatrenia v tomto sviatočnom období.

Vláda sa opäť dohodla na predĺžení núdzového stavu o ďalších 40 dní. Ako informoval zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger, tento krok hovorí jasne o možnom uvoľnení opatrení. Ide o vážny stav a viac už len môže existovať „vojnový stav“.

Cez veľkonočné sviatky tak zabudnime na uvoľnenie opatrení, zopakoval dočasný minister zdravotníctva Eduard Heger. „Veľká noc 2021 nebude Veľkou nocou 2019,“ dodal. Okresy ostanú tým pádom zatvorené a ľudia ani počas sviatkov nebudú môcť navštíviť svojich známych či rodinu. Všetko budú opäť kontrolovať a pokutovať policajti či ostatné ozbrojené zložky. Týchto 40 dní je nutné prečkať v prísnych opatreniach a pri zákaze vychádzania. Výnimky z neho sa dokonca ešte sprísnili, už sa viac nemôže cestovať do zahraničia za účelom rekreácie.

V platnosti ostáva aj nutnosť pravidelného celoplošného testovania sa, aby sme mohli opustiť svoje domovy a využiť určité výnimky zo zákazu vychádzania. Stále totiž nie je možné na Slovensku plánované samotestovanie.

Sme rodina predložilo do parlamentu vlastný návrh kolúznej väzby, upravuje aj dĺžku basy za iné tresty

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - aktualizované 20. apríla, 14:34Hnutie Sme...

Núdzový stav by mal byť využitý predovšetkým na ukladanie pracovnej povinnosti na zaistenie zdravotnej starostlivosti či na reprofilizácie nemocníc z dôvodu potreby iného druhu lôžok. To platí aj pre prijatie obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania. Dôvodom je obmedzenie mobility, teda aj sociálnych kontaktov. Tieto kroky vláda považuje za jeden z najúčinnejších spôsobov obmedzenia šírenia nového koronavírusu.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa: Veľká noc s tvrdými opatreniami, na návštevy zabudnite, testovanie pokračuje!

 • Majina píše:

  Debili o co vam ide same zakazy dajte ludom slobodu ruska dole a namiesto testovania dajte ludom vitaminy vy ste celkom uz na hlavu padnuty uz sa neda na vas pozerat a ne este počúvať rozumy ste kde nechali ked ste nejake mali😡😠🤦‍♂️😡😠

 • Peter píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Skutočnosť, že PCR-testy netestujú nákazu ani infekčnosť, vedia už študenti 3. ročníka lekárskej fakulty. Mal by to poznať každý jeden lekár. Tu vidno, ako celú fiktívnu pandémiu manažujú média s W.H.O., nie lekári, ani politici. Naši politici a UVZ SR by testy s 97% nepresnosťou mali logicky zavrhnúť. Naši politici sú len bezmocné figúrky.

  Portugalský odvolací soud rozhodnul, že PCR testy jsou nespolehlivé, a že je nezákonné posílat lidi do karantény pouze na základě PCR testu.

  Soud uvedl, že spolehlivost testu závisí na počtu použitých cyklů a množství přítomné virové zátěže. Soud, který cituje Jaafar et al. 2020, tvrdí, že:

  „Pokud je někdo PCR testovaný pozitivně, když je použita hranice 35 nebo více cyklů (jak je pravidlem ve většině laboratořích v Evropě a USA), pravděpodobnost, že daný člověk je nakažený, je menší než 3 %, a pravděpodobnost, že daný výsledek je falešně pozitivní, je 97 %.”

  Tento případ se zabýval skutečností, že čtyři lidé byli Regionálním zdravotnickým úřadem uvaleni do karantény. Z těch jeden byl pozitivně testovaný na COVID za pomocí PCR testu; a u dalších třech se usoudilo, že podstoupili vysoké riziko vystavení se nákaze. Proto Regionální zdravotnický úřad usoudil, že všichni jsou infekční a představují zdravotní riziko, což po nich vyžadovalo, podstoupit karanténu.

  Soud na odvolání Regionálního zdravotního úřadu reagoval následovně:

  „Vzhledem k tomu, jak velké množství vědeckých pochybností existuje – od významných odborníků – ohledně spolehlivosti PCR testů, vzhledem k nedostatku informací týkající se analytických parametrů testů, a v nepřítomnosti lékařské diagnózy potvrzující existenci nákazy nebo rizika, není možné, aby tento soud kdy určil, jestli C byl skutečně přenašečem viru SARS-CoV-2, nebo jestli A, B a D byli vystaveni vysokému riziku jeho vystavení se.”

  Je take důležité pamatovat na to, že PCR byl vyvinut jako způsob tvořit kopie genetického materiálu. Nikdy neměl být používán jako diagnostický nástroj.

  Standardní koronavirové testy každý den objevují obří počet

 • Boris píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Sk…..á vláda,mali by ste všetci viseť a aj vaše matky, lebo vas porodili!!!

 • Ľud píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  Pán premiér, vy ste strašné hovädo. Do kedy si myslíte, že Slováci budú vládať!? Zobrali ste nám všetky sviatky… Nechápem ako človek vo vašej situácii môže kľudne spať… Ste hanbou pre celé Slovensko a dovolím si tvrdiť aj pre celý svet, každý sa z vás smeje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*