Human Rights Watch žiada OSN o prešetrenie násilia zo strany vládnych síl počas protestov v Sudáne

11. februára 2019

KÁHIRA 11. februára (WebNoviny.sk) – Medzinárodná mimovládna organizácia Human Rights Watch (HRW) vyzvala Organizáciu Spojených národov (OSN), aby prešetrila násilie zo strany sudánskych bezpečnostných síl počas protivládnych protestov.

Zástupcovia HRW v pondelok požiadali Radu OSN pre ľudské práva, aby sa vyjadrila ku kríze v Sudáne na svojom marcovom stretnutí. Dodali, že majú video, v ktorom je možné vidieť, že vládne jednotky použili voči protestujúcim extrémne násilie.

Protesty v Sudáne sa začali 19. decembra pre zvyšovanie cien, no ľudia neskôr začali volať po zosadení prezidenta Umara al-Bašíra.

Ten však odmietol odstúpiť z funkcie s tým, že úradu ho môžu zbaviť len voľby. Podľa aktivistov zomrelo počas demonštrácií najmenej 57 ľudí, vláda však uvádza o 27 obetí menej.

Severné Macedónsko oficiálne informovalo Organizáciu spojených národov o zmene názvu krajiny

SKOPJE 15. februára (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí Republiky Severné Macedónsko oficiálne informovalo Organizáciu Spojených národov (OSN), jej členské št...

Viac k témam: Human Rights Watch (HRW), OSN Organizácia spojených národov, protivládne protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Human Rights Watch žiada OSN o prešetrenie násilia zo strany vládnych síl počas protestov v Sudáne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*