Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami

20. októbra 2020

20.10.2020 (Webnoviny.sk) – Írska vláda na šesť týždňov prijíma najvyššiu úroveň obmedzení pohybu v snahe bojovať proti rastu počtu infekcií koronavírusom. Premiér Micheal Martin v pondelok povedal, že opatrenia začnú platiť od stredajšej polnoci a potrvajú do 1. decembra.

Vláda ľudí žiada, aby zostali doma a aby športové aktivity vykonávali maximálne do vzdialenosti 5 kilometrov od svojho bydliska. Otvorené budú iba obchody so základnými tovarmi. Reštaurácie a bary môžu predávať len jedlá a nápoje, ktoré si zákazníci vezmú so sebou. Povolené nebudú nijaké spoločenské a rodinné stretnutia, a to ani doma ani v súkromných záhradách. Školy však zostanú otvorené.

Predseda írskej vlády vyzval krajinu na „spojenie síl“ na šesť týždňov, aby bolo možné potlačiť vírus a aby potom mohli obyvatelia oslavovať Vianoce.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami © SITA Všetky práva vyhradené.

Európska komisia si zaistila možnosť nákupu od spoločnosti Moderna

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia schválila dohodu s americkou spoločnosťou Moderna o predbežnom nákupe úvodných 80 miliónov dávok mRNA vakcíny proti COVID-19 ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*