Islamista mal plánovať teroristický útok v Berlíne, údajne zháňal materiály na výrobu bomby

19. novembra 2019

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecká polícia zadržala muža a prehľadala jeho byt v súvislosti s podozrením z plánovania teroristického útoku. Štátny prokurátor uviedol, že nemenovaného zatkli v utorok v Berlíne. Bližšie informácie o jeho identite neposkytol, no opísal ho ako „radikálneho islamistu„, ktorý plánoval útok v Nemecku s cieľom „zabiť a zraniť čo najviac ľudí“.

Berlínska prokuratúra pre nemeckú tlačovú agentúru dpa potvrdila, že podozrivý je 37-ročný občan Sýrie, ktorý získal na internete návod na zhotovenie bomby a v online diskusiách spomínal, že by chcel spáchať útok.

Podozrivý si údajne od januára začal zháňať rôzne materiály a chemikálie, vrátane acetónu a peroxidu vodíka, ktoré potreboval na výrobu bomby. Zatiaľ však nie je známe, kedy a kde chcel útok spáchať.

Viac k témam: nemecká polícia, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Islamista mal plánovať teroristický útok v Berlíne, údajne zháňal materiály na výrobu bomby © SITA Všetky práva vyhradené.

Kauza Tipos: Do väzby vzali Jána B. a Miloša P., najvyšší súd vyhovel sťažnosti prokurátora

5.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR vo štvrtok vzal do väzby bývalých predstaviteľov spoločnosti Tipos Jána B. a Miloša P. Čiastočne tak vyhovel sťažnosti prokurát...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*