Kedy poslať listy a balíky, aby dorazili pred Vianocami? Slovenská pošta odporúča v tieto termíny

6. decembra 2022

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 19. decembra a pre listy 1. triedy najneskôr utorok 20. decembra.

Zahraničné zásielky

Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., o tom informovala v utorok s tým, že v prípade poslania balíkovej zásielky na Slovensku odporúča ako posledný termín tiež 20. december pre doručenie do Vianoc.

„Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, preto odporúčame poslať zásielku v predstihu. Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, odporúčame podať listové zásielky najneskôr v piatok 16. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 15. decembra pre krajiny Európskej únie,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Zvýšený záujem o poštové služby

Zásielky do zámorských krajín a európskych krajín mimo EÚ treba podať vo väčšom predstihu, pričom pri zásielkach, ktoré obsahujú tovar, treba počítať s dlhšou dobou colného prerokovania v krajine určenia ako obvykle.

„Ak chcú zákazníci posielať zásielky zo zahraničia, odporúčame im aj vzhľadom na povinnosť colnej kontroly, doručiť zásielky (najmä balíky) na Slovensko minimálne 7 – 8 pracovných dní pred Štedrým dňom,“ upozornila Dorčáková. Ako dodala, listové zásielky odporúčajú doručiť minimálne 5 – 6 pracovných dní pred Štedrým dňom, podľa toho, či ide o dokumentáciu alebo tovar.

Slovenská pošta už tradične v predsviatočnom období zaznamenáva zvýšený záujem o poštové služby, či už posielanie listových zásielok alebo balíkov. Denne príjme pred Vianocami okolo 100-tisíc balíkových zásielok. Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov.

Viac k témam: balíky a zásielky, listové zásielky, poštové služby, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Kedy poslať listy a balíky, aby dorazili pred Vianocami? Slovenská pošta odporúča v tieto termíny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*