Košická advokátka Adriana Krajníková má pozastavený výkon, prišlo na ňu množstvo sťažností

15. januára 2021

15.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská advokátska komora (SAK) v piatok pozastavila výkon advokácie košickej advokátke Adriane Krajníkovej. Rozhodla tak na základe návrhu predsedníčky Revíznej komisie SAK. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

Na advokátku komore prišlo množstvo sťažností, z ktorých doteraz už štyri boli vyhodnotené ako dôvodné a boli podané návrhy na začatie disciplinárneho konania. Návrh na pozastavenie advokátskej činnosti Adriane Krajníkovej bol podaný na základe mimoriadnej závažnosti konania vyhodnoteného Revíznou komisiou SAK ako možné disciplinárne porušenie predpisov SAK a advokátskej etiky,“ vysvetlila Donevová.

Advokátka podľa SAK svojím konaním tak závažne znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu, že ochrana stavu ako aj ochrana verejnosti a spotrebiteľov právnych služieb nevyhnutne vyžaduje postup podľa Zákona o advokácii. Rozhodnutie bude právoplatné po doručení, prípadne na základe domnienky doručenia rozhodnutia advokátke.

Viac k témam: advokáti, disciplinárne konanie, ochrana spotrebiteľa, sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická advokátka Adriana Krajníková má pozastavený výkon, prišlo na ňu množstvo sťažností © SITA Všetky práva vyhradené.

Pellegrini má referendum o predčasných voľbách na dosah, pod petíciu sa podpísalo už takmer 200-tisíc ľudí (video)

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Počet podpisov občanov pod petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách sa blíži k číslu 200-tisíc. Na piatkovej tlačovej...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*