KSK otvoril prvý slovenský pumptrack s cetrifikátom UCI pre medzinárodné sútaže

17. júna 2024

17.6.2024 (SITA.sk) – Košický samosprávny kraj (KSK) otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom medzinárodnej cyklistickej organizácie Union Cycliste Internationale (UCI) pre medzinárodné súťaže.

Bezplatné športovisko

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach. Ako informovala košická župa, kraj na výstavbu prispel sumou 150-tisíc eur. Verejnosti bol sprístupnený v piatok 14. júna. Športovisko je pre verejnosť voľne prístupné a je bezplatné. Dĺžka okruhu pumptracku je 129 metrov a má asfaltový povrch.

„Trať tvoria prekážky vo forme zvlneného povrchu, ktoré umožnia cyklistom prejazd dráhou bez pedálovania. Rýchlosť získavajú dynamickou zmenou svojho ťažiska, odľahčovaním a následne zatlačením do vĺn a klopených zákrut. Dráha má tvar trojuholníka s dvojicou vzájomne prekrížených vnútorných ramien,“ priblížil KSK.

Jediný na Slovensku

Športovisko za posledné dni otestovali profesionálni jazdci v Slovenskom pohári v pumptracku 2024 a kvalifikácii na svetový šampionát UCI Pump Track World Championship. Predseda KSK Rastislav Trnka sa vyjadril, že vnímajú v kraji silnejúcu komunitu jazdcov na BMX a MTB bicykloch. Avizoval, že tento rok majú v pláne sprístupniť v kraji štyri pumptracky.

„Prvým je PUMPTRACK KSK v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku spĺňa certifikáciu a štandardy UCI, nevyhnutné pre akreditáciu UCI Pump Track World Championships,“ dodal.

Viac k témam: pumptracková dráha, športovisko
Zdroj: SITA.sk – KSK otvoril prvý slovenský pumptrack s cetrifikátom UCI pre medzinárodné sútaže © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*