Kubánske úrady priznali masívne výpadky elektrického prúdu, elektrárne v krajine sú preťažené

17. júla 2019

17.7.2019 (Webnoviny.sk) – Kubánske úrady v stredu prvýkrát priznali rozsiahle výpadky elektrického prúdu po celej krajine, o ktorých už niekoľko dní informujú prostredníctvom správ na Twitteri obyvatelia tejto krajiny.

Podľa agentúry The Associated Press (AP) ide o prvú ukážku toho, že kubánska vláda stratila monopol na informácie v prospech internetu, ktorý sa tu začal masovo rozširovať len minulý rok.

Ako v stredu priznal kubánsky minister energetiky Raúl García Barreiro, výpadky sú spôsobené technickými problémami v troch rôznych elektrárňach.

Tie sú preťažené, pretože nahrádzajú aj činnosť ďalších dvoch elektrární, ktoré sú momentálne odstavené v rámci údržby. Minister sľúbil, že dodávky prúdu do všetkých častí krajiny budú obnovené najneskôr do soboty.

Rozšírený výkon Galaxy VS pre lepšiu ochranu malých dátových centier

5.12.2019 (Webnoviny.sk) - Schneider Electric predstavuje rozšírenie sortimentu 3-fázových zdrojov napájania radu Galaxy VS. Vďaka rozšírenému rozsahu výkonu predstavuje ...

Viac k témam: internet, výpadok elektriny
Zdroj: Webnoviny.sk – Kubánske úrady priznali masívne výpadky elektrického prúdu, elektrárne v krajine sú preťažené © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*