Kuleba žiada posilnenie protivzdušnej obrany. Zverejnil zábery detí utekajúcich do úkrytu počas ruského útoku (video)

25. marca 2024

25.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba po pondelňajších ruských útokoch na Kyjev naliehavo zopakoval výzvy na ďalšie prostriedky protivzdušnej obrany od západných partnerov. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kuleba tiež zverejnil zábery, ako deti utekajú do úkrytu, keď v pondelok ráno ruské rakety zaútočili na ukrajinskú metropolu. Povedal, že neexistujú „žiadne zverstvá“, ktoré by Rusko nespáchalo.

„Toto je pripomienka, že Ukrajina naliehavo potrebuje viac protivzdušnej obrany, najmä systémy Patriot a rakety schopné odraziť akýkoľvek ruský útok,“ napísal Kuleba v príspevku na platforme X.

Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská zopakovala výzvu Kulebu, pretože povedala, že na zábery malých detí, ktoré utekajú do úkrytu, sa „ťažko pozerá“.

„Chcem, aby celý svet počul a videl našu realitu. Ukrajina potrebuje viac systémov protivzdušnej obrany a okamžitú pomoc od našich partnerov, aby mohla čeliť tomuto teroru,“ povedala Zelenská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská prvá dáma, ukrajinský minister zahraničných vecí, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Kuleba žiada posilnenie protivzdušnej obrany. Zverejnil zábery detí utekajúcich do úkrytu počas ruského útoku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*