Kvalifikácia v Alta Badii priniesla niekoľko prekvapení a nepostúpil ani Adam Žampa

23. decembra 2019

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa neuspel v kvalifikácii paralelného obrovského slalomu v talianskom stredisku Alta Badia.

V súčte oboch jázd dosiahol výsledný čas 43,24 sekundy, čo mu stačilo na konečné 44. miesto. Do hlavnej časti postúpilo 32 najlepších pretekárov, pričom rodáka z Kežmarku delilo od postupu 33 stotín.

Žampa začal na červenej trati

Starší z bratskej dvojice Žampovcov začal kvalifikáciu na červenej trati. Dosiahol čas 21,46 sekundy, čím o 65 stotín zaostal za najlepším výkonom Nóra Henrika Kristoffersena.

V druhej jazde na modrej trati sa slovenský zjazdár nedokázal zlepšil. Naopak, bol ešte o 0,32 sekundy pomalší, a tak sa s paralelným slalomom, ktorého sa zúčastnilo 58 pretekárov, rozlúčil už v kvalifikácii.

Matovič penil: Zpochybňovači Covid považujúci ho za chrípku sú blázni, môžu za opatrenia

Premiér Igor Matovič už druhý deň po sebe pred médiami ostro kritizoval Slovákov, ktorí podceňujú koronavírus. ...

Niekoľko prekvapení

Kvalifikácia úvodného paralelného obrovského slalomu sezóny priniesla aj niekoľko prekvapení.

So štartovým číslom dva nedokončil hneď svoju úvodnú jazdu Francúz Clément Noël, ktorý v tomto roku ovládol hneď tri slalomové podujatia.

S nástrahami trate si neporadil ani jeho krajan Victor Muffat-Jeandet alebo skúsený Talian Manfred Moelgg. Víťazom kvalifikácie sa stal Nór Aleksander Aamodt Kilde, ktorý sa ako jediný dostal pod hranicu 42 sekúnd.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Alta Badia (Tal.)

Paralelný obrovský slalom mužov (kvalifikácia): 1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 41,76 s, 2. Stefan Luitz (Nem.) +0,41 s, 3. Alexander Schmid (Nem.) +0,46, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,47, 5. Roland Leitinger (Rak.) +0,58, 6. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.) +0,61… 44. Adam Žampa (SR) +1,48 s

Viac k témam: Alta Badia, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Kvalifikácia v Alta Badii priniesla niekoľko prekvapení a nepostúpil ani Adam Žampa © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*