Linhart odchádza zo Sme rodina, ultimátum vypršalo a dosiaľ dostal len prázdne sľuby

15. decembra 2022

15.12.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart opúšťa poslanecký klub Sme rodina. Požaduje tiež okamžitú demisiu vlády. Jeho podpora pre novú vládu závisí od jej zloženia, no podmieňuje ju tým, aby v nej neboli Roman Mikulec ani Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Ultimátum vypršalo

Inak nemáme ani o čom diskutovať,“ napísal Linhart v jednom zo statusov na sociálnej sieti.

Svoj rozhodnutie zdôvodnil tým, že jeho ultimátum vypršalo a dosiaľ dostal len prázdne sľuby.

Minister Samuel Vlčan na tlačovej konferencii ohlásil, že Potravinový semafor zafinancuje zo svojich zdrojov, ktoré ale podľa Linharta nemá a dosiaľ tak neurobil, hoci času mal dostatok. Poslanec dodal, že pred voľbami vyhlásil, že bude podporovať akýkoľvek politický subjekt, ktorý mu so zavedením Potravinového semaforu pomôže.

Tento sľub sa mu ale nepodarilo naplniť, hoci tvrdí, že klub Sme rodina i Boris Kollár mu boli oporou a podporovali ho.

Dokončenie Potravinového semaforu

Minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič dostal 14. decembra od poslanca Linharta ultimátum, aby ministerstvo pôdohospodárstva okamžite dostalo financie na dokončenie Potravinového semaforu. Ako avizoval Linhart v tlačovej správe, ak mu Matovič nevyhovie, koalícia môže prísť o ďalšieho poslanca.

Dosť bolo sľubov a ja to nevzdám. Som nútený hrať va banque. Išiel som do politiky s jasným cieľom a nevzdám sa ho,“ uviedol Linhart.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Odchod zo strany, pád vlády, Politická kríza, Potravinový semafor, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Linhart odchádza zo Sme rodina, ultimátum vypršalo a dosiaľ dostal len prázdne sľuby © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*