Lionel Messi zostáva v Barcelone a prezident Bartomeu si praje, aby z klubu nikdy neodišiel

2. júna 2020

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Aj v sezóne 2020/2021 bude argentínsky futbalový virtuóz Lionel Messi súčasťou španielskeho veľkoklubu FC Barcelona. Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria si totiž neuplatnil klauzulu vo svojej zmluve, ktorá mu umožňovala do 31. mája požiadať o prestup do iného mužstva.

Od trinástich v Barcelone

Ak by sa tak stalo, Messi by od Kataláncov odchádzal bez nároku na odstupné. Aktuálny kontrakt FC Barcelona s argentínskym útočníkom znie do leta 2021. Informáciu priniesol portál goal.com.

Špekulácie o možnom odchode Messiho z FC Barcelona sú prakticky na dennom poriadku. V ostatnom čase sa spomínal najmä taliansky Inter Miláno, Argentínčan však o prípadnom odchode nikdy nahlas nehovoril.

Šesťnásobný víťaz Zlatej lopty určenej pre najlepšieho futbalistu planéty je súčasťou organizácie FC Barcelona od svojich trinástich rokov.

Policajti objasnili smrť Košičanky, zo zabitia obvinili 28-ročného muža (foto)

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti objasnili smrť ženy, ktorú pred dvomi týždňami našli mŕtvu v kríkoch v blízkosti Thurzovej ulice v Košiciach.Telo už bolo v ...

Z akadémie až na vrchol

Najprv pôsobil v akadémii La Masia, z ktorej sa prepracoval až na úplný vrchol. Debut v prvom tímu „blaugranas“ absolvoval 16. novembra 2003 v prípravnom zápase proti FC Porto vo veku 16 rokov, 4 mesiace a 23 dní.

Vedenie FC Barcelona by rado videlo Messiho zabávať fanúšikov na štadióne Camp Nou aj v ďalších rokoch.

„Naše prianie je, aby od nás nikdy neodišiel,“ hovoril nedávno prezident klubu Josep Maria Bartomeu a pokračoval: „Rozhodnutie je len na ňom. Iba on sám má právo, aby sa rozhodol, kedy skončí s futbalom. Sme však presvedčení, že kariéru chce ukončiť v Barcelone. Veríme, že aj v ďalších pár rokoch bude Leo Messi náš líder. Bez debaty je stále mladý a silný. A nechýbajú mu ani ambície. Leo Messi bude za nás hrať počas nasledujúcich dvoch, troch, štyroch či piatich rokov. V tomto som bez obáv.“

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lionel Messi zostáva v Barcelone a prezident Bartomeu si praje, aby z klubu nikdy neodišiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*