Maďarsko buduje modernú armádu, od Američanov chce kúpiť obranné rakety stredného doletu

17. mája 2019

BUDAPEŠŤ 17. mája (WebNoviny.sk) – Maďarský premiér potvrdil, že jeho krajina plánuje kúpiť od Spojených štátov niekoľko obranných rakiet stredného doletu.

Viktor Orbán v piatok pre štátny rozhlas uviedol, že už čoskoro zverejní bližšie detaily o nákupe. Dodal, že „v súčasnosti budujú modernú maďarskú armádu„.

Politik vyhlásil, že počas pondelkovej návštevy Bieleho domu požiadal prezidenta Donalda Trumpa o pomoc pri urýchlení americko-rumunskej spolupráce týkajúcej sa ťažby zemného plynu v Čiernom mori prostredníctvom spoločnosti Exxon, čo môže Maďarsku pomôcť pri diverzifikácii zdrojov zemného plynu.

Dodal, že patrí medzi lídrov, ktorí na prvé miesto zaradili záujmy svojej krajiny a sú proti budovaniu „svetovej vlády„.

Pentagon chce posilniť obranu proti hrozbám Iránu, na Blízky východ zvažuje poslať tisíce vojakov

WASHINGTON 23. mája (WebNoviny.sk) - Pentagon vo štvrtok predstaví Bielemu domu plány vyslať až 10-tisíc vojakov do oblasti Blízkeho východu.Konečné rozhodnutie ...

Viac k témam: rakety, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko buduje modernú armádu, od Američanov chce kúpiť obranné rakety stredného doletu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*