Maďarský minister zahraničia je priateľom Slovenska, Matovič skritizoval správanie Korčoka

5. marca 2021

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó je priateľ Slovenska. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Matovič tak reagoval na vyjadrenie slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS).

Ten vo štvrtok 4. marca uviedol, že sa jeho maďarský kolega pokúšal zasahovať do vnútorných záležitostí Slovenska. Szijjártó Korčoka cez víkend požiadal o rokovanie v súvislosti s novelou zákona o občianstve. Korčok rokovanie odmietol, pretože ide podľa neho „výsostne o slovenskú záležitosť“.

„Nemám rád, ak niekto o ľuďoch, ktorí svojimi činmi dokazujú, že sú priateľmi Slovenska, šíri pravý opak,“ napísal Matovič v statuse. Szijjártó podľa Matoviča ukázal, že je priateľom, keď Slovensku pomáhal zabezpečiť dva milióny ruských vakcín Sputnik V. Práve maďarský šéf diplomacie mal byť osobou, ktorá poskytla Matovičovi prvé informácie o vakcíne a kontakt na ministra hospodárstva Ruskej federácie Denisa Manturova.

„Náš vzťah s Petrom ako aj maďarským premiérom Viktorom Orbánom je dostatočne priamy na to, aby sme sa vedeli kedykoľvek otvorene baviť aj o ťažkých témach, ako je zákon o dvojakom občianstve,“ dodal Matovič.

Dôležitá správa! Vláda schválila nové opatrenia pre jednotlivé časti Slovenska, čaká ich uvoľnenie

Vláda rozhodla o nových opatreniach týkajúcich sa jednotlivých častí Slovenska. V mnohých z nich sa od budúceho týždňa začne vracať život do normálu. ...

Viac k témam: kritika, novela zákona o štátnom občianstve
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarský minister zahraničia je priateľom Slovenska, Matovič skritizoval správanie Korčoka © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*